Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » 6. edycja programu Sony Research Award – od tego roku może brać w nim udział Polska

16.07.2021

6. edycja programu Sony Research Award – od tego roku może brać w nim udział Polska

Firma Sony poinformowała, że przyjmuje zgłoszenia do szóstej edycji programu nagród badawczych „Sony Research Awards”. Program zapewnia finansowanie badań nad rozwojowymi i innowacyjnymi technologiami we współpracy z własnymi grupami badawczymi firmy Sony. Zgłoszenia mogą nadsyłać uniwersytety z USA, Kanady, 17 krajów europejskich (Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy) oraz, od tego roku, także z Indii.

Program Sony Research Award Program obejmuje dwie nagrody: Faculty Innovation Award i Focused Research Award. Obie koordynowane są przez Centrum Badawczo-rozwojowe Sony i mogą mieścić się w trzech szerokich kategoriach tematycznych: „Technologia informacyjna”, „Urządzenia i materiały” oraz „Nauki przyrodnicze”. Nagrody te stwarzają naukowcom nowe możliwości angażowania się w nowatorskie badania mające na celu wprowadzanie w życie przełomowych technologii.

W ramach nagrody Faculty Innovation Award kierownicy projektów otrzymują kwotę do 100 tys. dolarów na okres jednego roku (z możliwością przedłużenia) na projekty, które w szerokim zakresie wpisują się w bieżące zainteresowania badawcze firmy Sony. Nagroda ta ma pomóc firmie Sony w przyspieszeniu i rozszerzeniu tworzenia nowych koncepcji poprzez wykorzystanie już prowadzonych badań w ramach partnerstwa z uczelniami wyższymi. Nagroda Focused Research Award zapewnia wsparcie w wysokości do 150 tys. dolarów na jeden rok (z możliwością przedłużenia) na prowadzenie badań bardziej skoncentrowanych na obszarach bezpośredniego zainteresowania firmy Sony. Wydziały akademickie mogą prowadzić nowe badania — lub rozwijać i kontynuować już prowadzone — dzięki ścisłej współpracy z wewnętrznym zespołem badawczym firmy Sony.

Wnioski mogą składać kierownicy projektów z poszczególnych uczelni — asystenci, docenci lub profesorowie. Cele, warunki publikacji oraz kwestie dotyczące własności intelektualnej zostaną wspólnie uzgodnione pomiędzy nagrodzoną instytucją a firmą Sony. Termin składania wniosków upływa 15 września 2021 r., nominowani do nagrody zostaną o tym powiadomieni około marca 2022 r. Więcej informacji na temat grantów, a także listę dotychczasowych laureatów, można znaleźć na stronie https://www.sony.com/research-award-program.

źródło: Sony
czytane: 642

badania naukoweFaculty Innovation AwardFocused Research AwardinnowacjePolskaprogram badawczySonySony Research Award Programtechnologia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top