Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Asus VivoWatch BP i Lenovo Watch X – dwa nowe smartwatche

06.06.2018

Asus VivoWatch BP i Lenovo Watch X – dwa nowe smartwatche

Lenovo i Asus zaprezentowały w ostatnich dniach nowe smartwatche. Urządzenia reprezentują dwa zupełnie różne podejścia do kwestii inteligentnego zegarka.

Asus VivoWatch BP to zegarek pro-zdrowotny. Wygląda trochę niecodziennie – ma sporą obudowę, a na jej wierzchu, poza wyświetlaczem, zmieściły się jeszcze czujniki i klawisz. Urządzenie ma sensory ECG i PPG i jest w stanie zmierzyć puls i ciśnienie krwi w 15 sekund. Zegarek wyposażono w algorytmy sztucznej inteligencji, które monitorują stan zdrowia użytkownika i podsuwają porady, jak żyć zdrowiej. Dodatkowo, w przypadku wykrycia zaburzeń w organizmie użytkownika, zegarek może powiadomić ustalone osoby – znajomych czy rodzinę użytkownika. Nie zabrakło oczywiście typowych dla smartwatcha funkcji, jak GPS, monitorowanie snu czy liczenie kroków albo pokazywanie powiadomień z telefonu. Warto wspomnieć, że Asus VivoWatch BP ma akumulator, który może zapewnić do 28 dni działania na jednym ładowaniu. Cena to 169 dolarów, czyli 617 zł. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Lenovo Watch X to z kolei model dla miłośników klasyki. Jest to właściwie klasyczny zegarek elektroniczny z funkcjami smart. Lenovo Watch X ma analogowe, klasyczne wskazówki, a monochromatyczny wyświetlacz OLED umieszczony jest pod nimi. Obudowa jest wodoszczelna do 8 ATM i wykonana ze stali nierdzewnej, zaś szkiełko jest szafirowe. Zegarek może liczyć kroki, spalone kalorie i przebyty dystans, pokazuje także powiadomienia i może sterować migawką aparatu fotograficznego w telefonie. Akumulator ma pojemność 600 mAh i zapewni aż do 45 dni działania zegarka – pod warunkiem nie korzystania z opcji smart. Z nimi – wytrzyma krócej, ale nie podano już, ile. Urządzenie występuje również w wariancie Lenovo Watch X Plus, wzbogaconym o barometr i ciśnieniomierz. Ceny wynoszą 299 i 399 juanów, czyli 170 lub 229 zł, ale za dopłatą 30 juanów (ok. 20 zł.) można sportowy pasek z tkaniny zastąpić elegantszym, skórzanym. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

źródło: Asus i Lenovo
czytane: 6361

asusinteligentny zegarekLenovoopaskasmartwatchwatchzegarek

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top