Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Canal+ ostrzega przed piratowaniem nadchodzącego serialu telewizyjnego

22.02.2020

Canal+ ostrzega przed piratowaniem nadchodzącego serialu telewizyjnego

Polski oddział CANAL + wysłał ostrzeżenie do stron z torrentami, aby nie udostępniały serialu telewizyjnego, który będzie miał premierę w marcu. Dział prawny firmy, zajmujący się zwalczaniem nielegalnego udostępniania plików, wysłał list do popularnej strony z torrentami, zwracając uwagę, że może ona zostać pociągnięta do odpowiedzialności, jeśli w przyszłości jak najszybciej nie usunie przesyłanych plików lub uniemożliwi dostępu do nich.

Oczywiście tego typu żądania ze strony właścicieli praw autorskich do stron udostępniających nielegalnie pliki nie są czymś nietypowym – powiadomienia są regularnie przesyłanie, gdy z danego źródła zaczynają rozprzestrzeniać się pliki z filmami lub serialami. Ale prośba ze strony Canal+jest nietypowa – dotyczy bowiem żądania usunięcia treści, które jeszcze nie zostały wyemitowane.

Zawiadomienie dotyczy polskiego serialu Mały Zgon, do której Canal+ ma wyłączne prawa do transmisji. Canal+ obawia się, że serial trafi na strony z torrentami i podkreśla, że witryna ta (przedstawiciel strony wolał pozostać anonimowy) oraz jej użytkownicy nie mają prawa rozpowszechniać nadchodzącej serii. Jeśli administrator witryny nie usunie ani nie wyłączy zawartości, gdy zostanie udostępniona, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Canal+ podzielił się nawet datami emisji poszczególnych odcinków – uczula przedstawicieli strony z torrentami, że większość nielegalnych działań prawdopodobnie nastąpi wkrótce po wyświetleniu odcinków, dlatego powinni zachować większą czujność w tym czasie.

 

źródło: torrentfreak.com
czytane: 2801

piractwoprawotorrenty

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top