Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Covid-19 a piractwo – zwiększenie ruchu i wzrost liczby odwiedzających pirackie witryny

10.04.2020

Covid-19 a piractwo – zwiększenie ruchu i wzrost liczby odwiedzających pirackie witryny

Miliony ludzi zostają w domach z uwagi na zagrożenie związane z pandemią koronawirusa. I przekłada się to wyraźnie na olbrzymi wzrost liczb związanych z korzystaniem z internetu. TorrentFreak pokazuje, jak to wygląda z perspektywy witryn związanych z udostępnianiem plików i witryn  – zwłaszcza tych, które uchodzą pirackie.

To, ze ruch internetowy wzrósł, to nic dziwnego – w końcu więcej osób pracuje z domu, a inni spędzają przymusowy pobyt w domu szukając newsów i rozrywki online. Znacząco wzrósł ruch na legalnych serwisach streamingowych – YouTube zanotował wzrost o 10%, częściej korzystamy też z Netflixa. Ale skutki kryzysu związanego z Covid-19 nie ograniczają się tylko do legalnej konsumpcji rozrywki. Wpływa on tez na wzrost piractwa i nielegalnego udostępniania plików.

Choćby w Chinach, gdzie ograniczenia związane z koronawirusem i kwarantanna w Wuhan rozpoczęły się pod koniec stycznia – przełożyło się to na gwałtowny wzrost liczby odwiedzin, który nawet obecnie jest około 20% większy niż przed rozpoczęciem działań związanych z koronawirusem.

 

W Chinach epidemia zaczęła się wcześniej, a globalnie pandemię Covid-19 ogłoszono 11 marca. I wtedy podskoczyły światowe statystyki korzystania z sieci. Trend potwierdzają globalne liczby związane ze ściąganiem torrentów, zmierzone przez stronę iknowwhatyoudownload.com. Tutaj zanotowano wyraźny wzrost w okresie od 6 marca do 6 kwietnia – z 12 milionów do 16 milionów pobrań dziennie – to wzrost o 33%.

źródło: torrentfreak.com
czytane: 1164

COVID-19internetkoronawiruspiractwotorrenty

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top