Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Cyberpunk 2077 – im bliżej premiery, tym więcej zagrożeń podszywających się pod grę

08.12.2020

Cyberpunk 2077 – im bliżej premiery, tym więcej zagrożeń podszywających się pod grę

Wyczekiwana od 8 lat gra Cyberpunk 2077 zadebiutuje już w najbliższy czwartek, 10 grudnia. Czekają na nią gracze, a ich niecierpliwość chętnie wykorzystują oszuści.

Na przestrzeni pierwszych 10 miesięcy 2020 r. firma Kaspersky zaobserwowała, że oszuści wykazują stałe zainteresowanie graczami, którzy czekają na produkcję Cyberpunk 2077. W okresie od stycznia do listopada 2020 r. badacze wykryli ponad 3 300 prób zainfekowania użytkowników z całego świata poprzez różne zagrożenia podszywające się pod grę, która nie została jeszcze opublikowana. Co więcej, oszuści stosowali coraz bardziej zaawansowane i wyrafinowane metody.

Analizując wykryte zagrożenia, eksperci z firmy Kaspersky zidentyfikowali kilka stron internetowych oferujących graczom możliwość pobrania gry Cyberpunk 2077 przed jej oficjalną premierą. Instalatory z takich stron wyglądają jak prawdziwe, jednak w rzeczywistości nie pobierają żadnych plików gier: czekają chwilę, a następnie proszą użytkownika o podanie klucza licencyjnego. Klucz można zdobyć, wypełniając ankietę oszusta, a następnie podając dane osobowe, takie jak adres e-mail oraz numer telefonu. Po przekazaniu takich informacji użytkownik otrzymuje długo oczekiwany klucz, który nie ma żadnej wartości. Zamiast tego ofierze wyświetla się ekran powitalny, a gdy zostaje uruchomiona aplikacja, użytkownik zostaje poinformowany, że brakuje w niej DLL – pliku kodu, który zawiera funkcje niezbędne do uruchomienia gry funkcje. Aby uzyskać plik DLL, użytkownik musi ponownie wypełnić ankietę, jednak tym razem nie ma żadnych dalszych działań.

źródło: Kaspersky
czytane: 1179

cyberzagrożeniagrykasperskyoszustwapremiera

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top