Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Cztery rekordy podczas Fortnite World Cup

06.08.2019

Cztery rekordy podczas Fortnite World Cup

100 najlepszych graczy solo i 50 drużyn (par) z całego świata wzięło udział w finałach Fortnite World Cup w Nowym Jorku, które odbyły się 26-28 czerwca 2019. Pula nagród wyniosła 30 000 000 dolarów – każdy z graczy ma zagwarantowane co najmniej 50 000 dolarów, a mistrz rozgrywek solo Fortnite World Cup powrócił do domu z 3 milionami dolarów.

Co zostanie zapisane w księdze Guinessa?

Pierwsze mistrzostwa świata w Fortnite było też wydarzeniem, podczas którego padły cztery rekordy.

  1. Kyle „Bugha” Giersdorf, 16-latek z Pensylwanii, który został pierwszym graczem solo, który został mistrzem świata Fortnite. Pokonał 99 innych graczy i po 6 rundach zdobył 59 punktów.
  2. Ten sam nastolatek zakończył mistrzostwa z główną nagrodą w wysokości 3 milionów dolarów – a jest to największa wypłata dla jednego gracza w turnieju e-sportowym.
  3. Solowa część Fortnite World Cup pobiła kolejny rekord pod względem największej puli nagród w indywidualnym turnieju e-sportowym, o łącznej wartości 15 287 500 dolarów – nawet gracz z ostatniego miejsca otrzymał 50 000 dolarów nagrody.
  4. W zawodach drużynowych 50 par zawodników walczyło w sześciu rundach. Drużyna, która zgromadziła najwięcej punktów, zdobyła mistrzostwo – zdobyli je  Emil „Nyhrox” Bergquist Pedersen (Norwegia) i David „aqua” W. (Austria). Podzielili między siebie nagrodę w wysokości 3 milionów dolarów i zostali pierwszą drużyną, okrzykniętą Mistrzami Świata Fortnite.

Przyszłość e-sportu

Pierwsze mistrzostwa w Fortnite odbiły się szerokim echem i pokazały, jak duże pieniądze wiążą się z e-sportem. Turnieje takie jak Overwatch League, The International (Dota 2) i Fortnite World Cup zapewniają sportowe wrażenia na równi z Mistrzostwami Świata FIFA czy Superbowl, i przyciągają imponujące rzesze kibiców. Według raportu „Global Esports Market” firmy analitycznej Newzoo  w 2019 roku wartość e-sportu na świecie przekroczy miliard dolarów, a wartość umów sponsorskich ma sięgać nawet 456,7 mld dolarów. Do 2022 roku rynek ma rosnąć rocznie średnio o 22,3 proc. i osiągnąć wówczas wartość niemal 1,8 miliarda dolarów.

 

źródło: https://www.guinnessworldrecords.com/news/2019/8/four-records-set-at-first-ever-fortnite-world-cup-585640
czytane: 2921

grarekord

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top