Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Czy smartfon może wspomóc rozwój dziecka? Motorola twierdzi, że tak

25.05.2021

Czy smartfon może wspomóc rozwój dziecka? Motorola twierdzi, że tak

Wielu rodziców chciałoby trzymać dzieci z dala od smartfonów tak długo, jak się da. Jednak w pewnym momencie nie ma szans, by tego uniknąć. Dla rodziców może to być kwestia bezpieczeństwa, dla dziecka presja grupy rówieśniczej – ważne jest przede wszystkim, by mieć kontrolę nad tym, jak dziecko korzysta z urządzenia i ile czasu spędza, wpatrując się w jego ekran. Zwłaszcza, że posiadanie przez dziecko telefonu wiąże się z wieloma korzyściami. Jak używać smartfonu, by dziecko wykorzystało jego możliwości jak najlepiej? Oto kilka propozycji od Motoroli.

Aplikacje edukacyjne

Dzięki aplikacjom w sklepie Google Play dziecko może nie tylko ćwiczyć rozwiązywanie zadań z matematyki, języki obce czy rozwijać znajomość lektur, ale także poszerzać wiedzę o świecie poprzez dostęp do wykładów uznanych specjalistów i inspirujących ludzi. Poniżej kilka przykładowych aplikacji, które warto podsunąć dziecku:

  • Duolingo – to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. Oferuje różne techniki wzbogacania słownictwa i wymowy w ponad 30 językach.
  • Polska ortografia – zastosowanie tej aplikacji jest widoczne w nazwie na pierwszy rzut oka. Wykorzystuje ona grywalizację, by zmotywować dziecko do powtarzania w praktyce poprawnej pisowni tych łatwiejszych i bardziej podchwytliwych wyrazów.
  • Lekturowo – zawiera najważniejsze informacje o lekturach szkolnych, epokach i motywach literackich.
  • Photomath – to ciekawa aplikacja, która po zeskanowaniu równania podaje jego rozwiązanie z instrukcją krok po kroku, jak do niego dojść. W aplikacji znajdują się także wyjaśnienia procesu obliczania.
  • Zdrowe zakupy – pozwala sprawdzić skład produktów po zeskanowaniu kodu kreskowego oraz wskazuje, które są zdrowe, a które nie. To dobry sposób na rozbudzenie ciekawości dziecka i rozwoju jego świadomości dotyczącej właściwego odżywiania.

Fotografia i komunikacja

Kolejnym sposobem na pożyteczne wykorzystanie smartfona jest zainteresowanie dziecka fotografią i filmowaniem. Obecnie urządzenia mobilne oferują aparaty, które w zupełności wystarczą do realizacji pasji. Nie można pominąć kwestii utrzymania więzi i kontaktu z innymi – smartfony okazały się nieocenionym narzędziem w tym względzie podczas pandemicznych obostrzeń. Dziecko może wykorzystywać smartfon do zdalnej pracy z kolegami i koleżankami nad wspólnymi projektami. Spotkanie online to także dobry sposób na wspólną naukę czy spędzanie czasu z rówieśnikami, którego dzieci tak bardzo potrzebują.

Smartfon jako prezent?

Rodzice różnie uzasadniają kupowanie smartfonu dzieciom. Niektórzy uważają, że jest to podstawowe narzędzie, które pomaga w codziennym kontakcie całej rodzinie. Inni uznają, że elektronika powinna być nagrodą za osiągnięcie celów uzgodnionych razem z dzieckiem – np. konkretne wyniki w nauce, uczestnictwo w pracach domowych itp. Inni uznają, że smartfon może pomóc dziecku w codziennym życiu i rozwijaniu swoich pasji.

Zdecydowanie smartfon, jako prezent dla dziecka, sprawdzi się znakomicie. Motorola proponuje zwłaszcza niedrogi model moto e7 plus, który sprawdzi się w roli pierwszego smartfonu dla dziecka. Urządzenie ma duży ekran o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości HD+ oraz pojemną baterię 5000 mAh. Główny aparat  o wysokiej rozdzielczości 48 MP zapewnia ostre zdjęcia, a technologia Quad Pixel łączy 4 piksele w jeden, by dostarczyć maksymalną światłoczułość i jasność fotografii niezależnie od warunków oświetleniowych. Jednocześnie telefon ma 64 GB pamięci wbudowanej, którą można rozbudować dodatkową kartą microSD (do 512 GB). Smartfon jest obecnie dostępny w dwóch kolorach – Mystic Blue (niebieski) i Twilight Orange (pomarańczowy) – w atrakcyjnej cenie 499 zł.

 

źródło: Motorola
czytane: 989

Motorolasmartfon

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top