Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Disney rości sobie prawa do hasztagu #MayThe4th – burza w internecie

29.04.2020

Disney rości sobie prawa do hasztagu #MayThe4th – burza w internecie

W następny poniedziałek jest Dzień Gwiezdnych Wojen – tradycyjnie odbywa się 4 maja i jest dla fanów ważnym wydarzeniem, podczas którego mogą wyrazić swoje przywiązanie do tego kultowego tego uniwersum science fiction. Przejawia się to przede wszystkim milionami tweetów i postów w mediach społecznościowych.

Wczoraj Disney, który jest właścicielem marki Star Wars od kilku lat, wezwał do celebrowania sagi Gwiezdnych Wojen („Celebration of Saga”). Fani powinni odpowiedzieć na tweet Disneya swoim ulubionym wspomnieniem na temat Gwiezdnych Wojen, używając hashtaga #MayThe4th. Ale uwaga, używając tego hasztagu użytkownik wyraża automatycznie zgodę na użycie przez Disneya tweetu i nazwy konta we wszystkich mediach. Ponadto taka odpowiedź jest również oświadczeniem o wyrażeniu zgody na warunki użytkowania podlinkowane przez przez Disneya w tweecie.

Fanom nie spodobało się takie podejście producenta i próba zawłaszczenia prawa do popularnego od lat hasztagu. Nawet nie wiadomo zresztą, czy takie oświadczenie jest legalne. Zresztą zobaczcie sami:

źródło: WinFuture, Newsweek
czytane: 1473

DisneyGwiezdne Wojnyhasztagtwitter

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top