Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Drukowanie 3D – skąd czerpać pomysły/projekty?

07.06.2016

Drukowanie 3D – skąd czerpać pomysły/projekty?

Kto jeszcze nie miał okazji pobawić się drukarką 3D ten nie wie, co traci. Tutaj wyobraźnia nie zna granic… choć są oczywiście pewne ograniczenia technologiczne 😉 Zanim jednak przystąpimy do drukowania – zabawki dla dziecka, oryginalnego breloka do kluczy, stojaka na biżuterię, czegoś przydatnego albo czysto rozrywkowego – musimy mieć projekt. Jeśli nie potrafimy stworzyć go sami, możemy wykorzystać liczne źródła internetowe, na których znajdziemy praktycznie wszystko, czego dusza zapragnie.

thi

Do jakich serwisów warto zajrzeć? Najpopularniejszym źródłem jest Thingiverse – do ściągnięcia za darmo jest tu tysiące projektów obiektów 3D podzielonych na takie kategorie jak sztuka, moda, gadżety, nauka, narzędzia czy zabawki. Podobnie otwarty charakter mają strony Youmagine i artystyczny Cults. Użytkownicy dzielą się projektami (za darmo lub kasę) w serwisie Pinshape, a nico bardziej skomplikowane i technologicznie zaawansowane projekty łączące druk 3D i elektronikę można znaleźć na stronie Wevolver. Bardziej profesjonalne (i mocniej koncepcyjne) projekty znaleźć można też w GrabCad, serwisie zrzeszającym inżynierów i projektantów. Z kolei na modelach powiązanych z grami wideo bazuje serwis Gambody.

gam

Warto zajrzeć też do Google 3D Warehouse – znajduje się tu naprawdę pokaźna kolekcja obiektów 3D. Ciekawym miejscem jest Instructables, stworzony z myślą o majsterkowiczach i odkrywcach – setki poradników, przydatnych rad i rozwiązań, mekka dla fanów DIY, w tym też wiele projektów do druku 3D. Nie zapomnijmy o wyszukiwarce obiektów 3D do druku na stronie Yeggi – agreguje dostępne źródła i obecnie liczy ponad 880 tysięcy modeli. Inny przykład to Shapeways, gdzie gama dostępnych projektów podzielona jest na gadżety, akcesoria, biżuterię, sztukę, obiekty domowe i do gier oraz miniatury. Można uploadować własne projekty (i na nich zarabiać), a także nawiązać kontakt z innymi projektantami i artystami, zaangażować się w społeczność skupioną wokół serwisu. Jedynym minusem jest fakt, że za projekty trzeba będzie nieco zapłacić. Sklepem sprzedającym projekty jest też serwis 3dShook.

źródło: http://lifehacker.com/top-10-places-to-find-awesome-things-to-3d-print-1779921876
czytane: 4512

druk 3ddrukarkadrukarka 3dinternet

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top