Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » DxOMark, popularny serwis oceniający aparaty, teraz testuje również dźwięk

14.10.2019

DxOMark, popularny serwis oceniający aparaty, teraz testuje również dźwięk

Serwis DxOMark wprowadził nowy test jakości dźwięku w smartfonach, DXOMARK Audio. Oceni on jakość odtwarzania głośników, a także jakość nagrywania mikrofonów wbudowanych w telefony komórkowe z perspektywy użytkownika końcowego. DxOMark jest obecnie najbardziej znanym serwisem oceniającym jakości obrazu – zdjęć i nagrań wideo, a rozpoczęcie testów audio ma być kolejnym logicznym krokiem w podjętej przez stronę misji, aby pomóc konsumentom w dokonywaniu świadomych wyborów.

Rozmiar i jakość wyświetlacza, a także funkcje i wydajność aparatu od dawna były – i nadal są – głównymi kryteriami przy zakupie smartfonów konsumenckich. Jednak w związku z tym, że użytkownicy nagrywają i korzystają coraz częściej z treści wideo i audio na swoich urządzeniach mobilnych, znaczenie jakości dźwięku znacznie wzrosło w ostatnich latach. Użytkownicy używają smartfonów do nagrywania filmów rodzinnych i znajomych, kręcenia filmów przy pomocy przedniej kamery oraz do filmowania koncertów i innych wydarzeń. Słuchają muzyki i oglądają własne filmy, a także kupione treści na swoich urządzeniach. Różnice w jakości dźwięku,zarówno do nagrywania, jak i odtwarzania, są w smartfonach znaczące, a nowy zestaw testów DxOMark ma pomóc użytkownikom w wyborze najlepszego rozwiązania.

DXOMARK Audio ma zapewnić kompleksowe, neutralne i wiarygodne dane, oparte na testach nagrywania i odtwarzania dźwięku ze smartfonów. Na stronie serwisu umieszczono szczegółowe wyjaśnienie, jak przeprowadzane są testy – w skrócie opierają się na pięciu kryteriach: barwie, dynamice, przestrzeni, głośności i artefaktów. Testy percepcyjne opierają się na doświadczeniu ekspertów.

Na początek zaprezentowano wyniki osiągnięte przez 7 urządzeń: Huawei Mate 20 X (75), Apple iPhone XS Max (74), Apple iPhone 11 Pro Max (71), Samsung Galaxy Note 10+ (66), Samsung Galaxy S10 + (65), Honor 20 Pro (53) oraz Sony Xperia 1 (45).

źródło: dxomark.com
czytane: 1264

audiobenchmarkdźwiękocenasmartfontest

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top