Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Facebook pracuje nad inteligentnymi okularami

18.09.2019

Facebook pracuje nad inteligentnymi okularami

Facebook współpracuje z Luxotticą (firmą, do której należy m.in. marka Ray-Ban) nad inteligentnymi okularami a la Google Glass. Mają pozwolić użytkownikom odbierać połączenia i wyświetlać informacje na małym wyświetlaczu.

Facebook podobno połączył siły z firmą Luxottica, do której należy m.in. marka Ray-Ban, aby opracować parę okularów obsługujących rozszerzoną rzeczywistość – w stylu Google Glass.

Okulary mają kodową nazwę Orion i mają pozwolić na odbieranie połączeń, wyświetlanie informacji na małym wyświetlaczu i transmitowanie na żywo widoku przed oczami do znajomych i obserwujących w mediach społecznościowych. Ich użytkownicy mają używać poleceń głosowych do sterowania okularami, za ich pracę będzie odpowiadać nowy asystent głosowy AI, nad którym pracuje Facebook. Okulary miałyby w przyszłości zastąpić smartfony. Na rynku mogłyby się pojawić w latach 2023-2025 – choć na tym etapie nie ma gwarancji, że projekt nie zostanie w jakimś momencie porzucony. Niezbędne jest przede wszystkim zmniejszenie rozmiaru urządzenia do takiego, który spodoba się konsumentom. Oraz wypromowanie do jako modnego dodatku. Po to właśnie nawiązano współpracę z Luxotticą – w 2014 roku ta właśnie firma współpracowała z Google przy projektowaniu i rozwijaniu Google Glass. No cóż, w przypadku Google projekt ten nie zakońćzył się sukcesem…

Według CNBC Facebook skierował setki pracowników w swoich biurach w Redmond do pracy nad technologią dla okularów AR – podobno Mark Zuckerberg nadał temu projektowi priorytet. Dodajmy, że okulary Orion to nie jedyne urządzenie, które w przyszłości zamierza zaprezentować Facebook –  pracuje też nad swoistym pierścieniem – o kodowej nazwie Agios – który miałby umożliwić użytkownikom sterowanie z wykorzystaniem czujnika ruchu.

źródło: www.mirror.co.uk
czytane: 1153

ARFacebookMark ZuckerbergokularyRay-Banrozszerzona rzeczywistość

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top