Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Google chce nas oderwać od smartfonu… przy pomocy kilku aplikacji i koperty

03.02.2020

Google chce nas oderwać od smartfonu… przy pomocy kilku aplikacji i koperty

Cyfrowa równowaga to trend, który coraz mocniej podkreśla Google. Firma nie tylko poświęca mu sporo miejsca w najnowszych odsłonach systemu Android, ale tworzy też szereg eksperymentalnych aplikacji, które mają nam pomóc w zarządzaniu czasem tak, aby więcej spędzać go w realnym świecie niż w cyfrowym.

Digital Wellbeing w Androidzie 9 i 10

Funkcja ta pojawiła się w 2018 roku wraz z 9. odsłoną Androida. Tłumaczona jako cyfrowa równowaga, cyfrowa higiena lub cyfrowe samopoczucie aplikacja zyskała jeszcze więcej funkcji wraz z aktualizacją do Androida 10. Google jednak idzie o krok dalej w dbaniu o nasze cyfrowe życie i chce pomóc użytkownikom ograniczyć uzależnienie od smartfonów. W tym celu firma eksperymentuje i wprowadza nowe aplikacje na Androida, które mają pomóc trzymać się z dala od telefonu. W ubiegłym roku zaprezentowano następujące aplikacje:

  • Unlock Clock – animowana tapeta dla ekranu blokady, która zlicza każde odblokowanie smartfonu danego dnia
  • Desert Island – aplikacja, która pozwoli  korzystać wyłącznie z najpotrzebniejszych narzędzi na smartfonie – a konkretnie siedmiu wybranych aplikacji przez 24 godziny.
  • We Flip – swoisty eksperyment społeczny, w którym grupa wspólnie wycisza smartfony na czas spotkania. Gdy ktoś odblokuje smartfon, sesja zostanie zakończona – okaże się też, ile udało się wytrzymać bez odpalania telefonu w towarzystwie.
  • Post Box – aplikacja, która pozwala zapanować nad powiadomieniami – użytkownik określa, jak często i o jakich porach chce je otrzymywać.
  • Morph – umożliwia stworzenie wielu obszarów roboczych na smartfonie, które zawierają jedynie wskazane przez użytkownika aplikacje.

Kolejna odsłona eksperymentalnych aplikacji

W tym roku pojawiły się kolejne owoce eksperymentów Google w zakresie cyfrowej równowagi. Takie, które równie ciekawie wizualizują, jak często w ciągu dnia sięgamy po telefon. No i jest też koperta…

  • Envelope – aplikacja przygotowana na razie dla jednego modelu – Pixel 3a. Pozwala na wydrukowanie koperty, w którą trzeba zapakować smartfon zmieniając go w prosty, pozbawiony smartfonowych zalet telefon, który posłuży tylko do wybierania numeru i robienia zdjęć (bez możliwości ich obejrzenia – do momentu, gdy telefon zostanie wyjęty z koperty.
  • Activity Bubbles – animowana tapeta, która zmienia się po każdym odblokowaniu urządzenia. Na tapecie pojawiają się kolejne szare bańki, które stają się tym większe, im dłużej po danym odblokowaniu smartfon jest używany.
  • Screen Stopwatch – specjalna tapeta ze stoperem, który odlicza czas tylko i wyłącznie wtedy, kiedy smartfon jest odblokowany.

źródło:
czytane: 1206

AndroidaplikacjeGoogleGoogle Playsklepsmartfony

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top