Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Huawei rozwija serię Mate – będą nowe smartwatche?

24.05.2020

Huawei rozwija serię Mate – będą nowe smartwatche?

Mimo kłód rzucanych chińskiemu producentowi przez Amerykanów Huawei nie zamierza się poddać – ostatnio rozpoczął przygotowania do rozszerzenia linii Mate, która przestała obejmować już tylko smartfony, ale również komputery (MateBook) i tablety (MatePad). Teraz może do niej dołączyć nowa kategoria produktów – smartwatche.

W sieci pojawił się bowiem wniosek o zarejestrowanie znaku handlowego Huawei Mate Watch. Został on złożony w chińskim urzędzie w grupie “International Classification of Marks 9”, która obejmuje komputery oraz inne elektroniczne gadżety. Dodajmy, że w styczniu Huawei zarekestrował też nazwę MatePod i pod tą marką zamierza sprzedawać bezprzewodowe słuchawki. Logiczne więc jest, że marka Huawei Mate Watch obejmować ma smartwatche.  W tym momencie nie wiemy jednak, czy nowa seria będzie funkcjonować obok dotychczasowej (Watch GT), czy ją wchłonie, będzie jej kontynuacją, a może zupełnie ją zastąpi.

Huawei na razie nie skomentował tego doniesienia. Możliwe, że chodziło  tylko o zastrzeżenie nazwy, by nie skorzystał z niej inny producent. Ale może Huawei szykuje niespodziankę i nowe smartwatche zobaczymy razem z debiutem serii Huawei Mate 40.

 

źródło: exbulletin.com
czytane: 1261

Huaweismartwatch

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top