Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » IKEA wprowadza głośniki SONOS do swojej oferty

09.07.2019

IKEA wprowadza głośniki SONOS do swojej oferty

Ikea kojarzona jest przede wszystkim z meblami, ale od lat wprowadza też elektronikę – dopasowaną do swoich produktów i swojego charakterystycznego stylu. Firma współpracuje z wieloma światowej klasy designerami i projektantami, by oferować unikalne produkty na rynku. I chętnie wychodzi poza rynek meblarski, oferując pełne wyposażenie AGD (tu sprzęty produkuje dla niego m.in. Whirlpool), telewizory (które dla szwedzkiego giganta produkuje chiński koncern TCL), akcesoria do ładowania bezprzewodowego urządzeń, inteligentne oświetlenie oraz głośniki Bluetooth. Teraz do portfolio produktów dodać będzie można głośniki firmowane przez SONOS.

Seria ENEBY przetarła szlak

Te ostatnie trafiły do oferty IKEA w ubiegłym roku. Seria ENEBY obejmuje dwa kwadratowe głośniki (mniejszy model o rozmiarach 20×20 cm z uchwytem i większy, 30×30 cm) i jeden głośnik przenośny oraz gamę akcesoriów. Cała seria ma dość surowy, minimalistyczny wygląd, typowy dla skandynawskiego designu i nie rzucającą się w oczy kolorystykę (czarne lub białe obudowy i szare fronty). Neutralne szarości, prostota i brak udziwnień sprawiają, że głośniki pasują do każdego wnętrza, ale również, co najważniejsze, zapewniają doskonałe brzmienie w swojej klasie cenowej.

SYMFONISK kontynuuje trend

Najwyraźniej produkt przypadł do gustu konsumentom, IKEA zdecydowała się bowiem na poszerzenie oferty głośników. Nawiązała w tym celu współpracę z SONOS, firmą, która jest jednym z najważniejszych producentów głośników bezprzewodowych (multiroom i Bluetooth) na świecie. W kwietniu zaprezentowano efekty tej pracy – a będziemy mogli je kupić w IKEI już w sierpniu. Na nową serię głośników multiroom o nazwie SYMFONISK będzie składać się z dwóch produktów. Po pierwsze lampka stołowa/nocna z wbudowanym głośnikiem Wi-Fi, którą będzie można łączyć w pary uzyskując niewielki, ale wydajny zestaw stereo. Ma kosztować 799 złotych.  Jest jeszcze tańsza alternatywa – prostokątny głośnik za ok. 499 złotych, który można postawić lub położyć na półce albo zawiesić na ścianie. Dzięki temu może służyć jako półka albo stolik nocny (w tym przypadku utrzyma maksymalny ciężar do 3 kg). Nowe głośniki będą dostępne w kolorze białym oraz czarnym, mogą łączyć się z innymi głośnikami SONOS i można je obsługiwać przy pomocy komend głosowych. Ich cena nie jest najniższa, ale produkty SONOS same z siebie do najtańszych nie należą. I w ofercie IKEI można je nawet nazwać budżetowym rozwiązaniem marki SONOS.

 

źródło: sonos.com, ikea.com
czytane: 2224

głośnikIKEASonossprzedaż

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top