Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Jak wycisnąć z baterii smartfonu jak najwięcej?

16.01.2021

Jak wycisnąć z baterii smartfonu jak najwięcej?

Specjaliści Motoroli przedstawiają cztery najważniejsze sposoby na znaczne wydłużenie czasu działania baterii w smartfonach. Użytkownicy smartfonów, którzy chcą korzystać ze swoich urządzeń dłużej na co dzień, powinni stosować cztery najważniejsze techniki. Regulacja jasności ekranu, dbanie o aktualność systemu operacyjnego, zmiana ustawień i kupowanie urządzeń z długo działającą baterią to najważniejsze sposoby maksymalnego wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu. Oto porady Motoroli, której urządzenia zajmują 40% pozycji na liście najlepszych smartfonów pod względem żywotności baterii w 2020 roku według serwisu Tom’s Guide.

1. Zmień ustawienia jasności ekranu

Aktywne dostosowywanie jasności wyświetlacza znacznie wydłuży czas działania baterii, ale najlepiej jest poszukać urządzenia z funkcją automatycznej regulacji. Automatyczna zmiana jasności ekranu w zależności od warunków oświetleniowych otoczenia może znacznie wpłynąć na czas działania baterii. Skrócenie czasu bezczynności, po którym wygasza się ekran, dodatkowo wydłuży żywotność akumulatora i może zapobiegać przypadkowym dotknięciom wyświetlacza.

2. Zadbaj o porządek w systemie operacyjnym i jego aktualność

Aktualizowanie urządzenia jest ważne, ponieważ dzięki temu można korzystać ze wszystkich najnowszych funkcji oprogramowania, żywotności baterii, wydajności urządzenia i udoskonalonych zabezpieczeń. Użytkownicy smartfonów powinni też regularnie sprawdzać pobrane aplikacje, ponieważ większość z nich wykorzystuje komórkową transmisję danych i zasoby systemowe w tle, przyczyniając się do wyczerpywania baterii. I pobierać tylko takie aplikacje, których rzeczywiście będą używać.

3. Zmień ustawienia funkcji

Większość smartfonów ma ustawienia funkcji, które można włączać i wyłączać, aby zmniejszyć obciążenie baterii:

  • Włącz tryb oszczędzania baterii: włączanie trybu oszczędzania baterii, kiedy poziom naładowania wynosi od 15% do 5%, zmniejszy zużycie energii do przesyłania danych i synchronizacji aplikacji w tle. Obejmuje to ograniczenie wibracji związanych z dotykaniem wyświetlacza, połączeniami przychodzącymi i alarmami, a także zmniejszenie wykorzystania zasobów systemowych przez grafikę i funkcje przetwarzania danych.
  • Zmniejsz liczbę widżetów: widżety są zawsze dostępne i zawierają aktualne informacje, a zatem zmniejszenie ich liczby lub wyłączenie może zredukować pobór przez nie energii.
  • Wyłącz funkcje GPS, Wi-Fi i Bluetooth, kiedy ich nie używasz: jeżeli nie używasz tych funkcji, wyłącz je, aby oszczędzić energię baterii zużywaną przez funkcje wykrywające dostępność sieci i moc sygnału, które nieustannie zużywają energię w tle.

4. Rozważ zakup urządzenia z pojemniejszą baterią

Czasem baterii nie da się zreanimować – wtedy pozostaje zakup nowego smartfonu. I warto postawić na taki, który os razu będzie wyposażony w pojemne ogniwo. Tutaj można polecić markę Motorola i serię Power. Motorola nadaje priorytet żywotności baterii, a urządzenia tej marki zajmują 40% pozycji na liście najlepszych smartfonów pod względem żywotności baterii w 2020 roku według serwisu Tom’s Guide. Jednym z wyróżniających się modeli jest Motorola moto g9 power z baterią o pojemności 6000 mAh — to największe ogniwo w historii smartfonów Motoroli.

 

źródło: Motorola
czytane: 862

bateriaMotorolaporadnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top