Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Jakie były najbardziej dochodowe aplikacje na koniec 2020 roku?

07.01.2021

Jakie były najbardziej dochodowe aplikacje na koniec 2020 roku?

Sensor Tower zaprezentował aktualne zestawianie najbardziej dochodowych aplikacji (niebędących grami) ze sklepów App Store i Google Play. Zwycięzca w zasadzie nie dziwi – o tej aplikacji głośno było w mediach przez ostatnie kilka miesięcy.

Najbardziej dochodową aplikacją na świecie – niezwiązaną z grami – był TikTok (w Chinach jako Douyin). W grudniu 2020 roku użytkownicy wydali na tę aplikację blisko 142 mln dolarów, co stanowi 3,3-krotność przychodów w porównaniu z grudniem 2019 r. Około 86% przychodów TikTok pochodziło z chińskiej wersji Douyin, 7% ze Stanów Zjednoczonych i 2% procent z Turcji. YouTube był drugą najlepiej zarabiającą aplikacją. Osiągnął przychody wynoszące niemal 95 mln dolarów, co stanowi 57-procentowy wzrost rok do roku. Około 52% przychodów YouTube pochodziło ze Stanów Zjednoczonych, a 13% z Japonii. Kolejną najbardziej dochodową aplikacją był Tinder, a następnie Disney+ i Tencent Video.

Szacunkowe dane dotyczące przychodów pochodzą z App Store i Google Play w okresie od 1 grudnia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r. Nie obejmują przychodów z aplikacji z alternatywnych sklepów ze softem na Androida.

źródło: Sensor Tower
czytane: 1511

aplikacjeApp StoreGoogle Playrankingtiktokzestawienie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top