Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Japoński wynalazek – smartfon z fotocenzurą

20.02.2020

Japoński wynalazek – smartfon z fotocenzurą

Japończycy są nie tylko jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie krajów. A przy okazji narodem pełnym skrajności. Kraj, który jest ojczyzną hentai i jednym z największych producentów zabawek erotycznych na świecie, wykorzystuje sztuczną inteligencję do unicestwienia nagich selfików.

„Send nudes” nie zadziała

W Japonii, obok rynku smartfonów premium całkiem dobrze trzyma się segment określany jako smartfony kakiyasu – to modele, które nazwalibyśmy budżetowymi. Do takich należy Tone e20, smartfon oferowany przez operatora Tone Mobile, kosztujący 19 800 jenów (około 180 dolarów). Jego specyfikacja odpowiada cenie – urządzenie ma 6,26-calowy wyświetlacz, system operacyjny Android 9.0, 64 GB pamięci i potrójny aparat. Ale ważniejszy jest inny aspekt tego urządzenia – funkcja Smartphone Protection. I nie chodzi tu o ochronę telefonu przed uszkodzeniem, ale o ochronę użytkownika.

AI i ochrona przed golizną

Funkcja Smart Protection to tak naprawdę oprogramowanie AI, które współpracuje z aparatem Tone e20. Po zrobieniu zdjęcia AI analizuje zdjęcie i sprawdza, czy jest ono „odpowiednie”. Chodzi o to, że smartfon nie pozwoli na zrobienie nagiego selfie. Jeśli użytkownik smartfonu spróbuje zrobić roznegliżowaną fotkę, wtedy pojawi się komunikat informujący, że „Zdjęcie nie zostało zrobione z powodu nieodpowiedniej zawartości”, a plik zostanie odrzucony bez zapisania.

Nie chodzi oczywiście o to, by pozbawić pikanterii życie seksualne dorosłych. Tone e20 ma zapewnić ochronę dzieci i nastolatków, które mogą być celem internetowego oszustwa lub szantażu. Funkcja Smart Protection może być również połączona za pomocą aplikacji z telefonem rodzica lub opiekuna. Gdy użytkownik Tone e20 spróbuje zrobić nieodpowiednie zdjęcie, na telefon rodzica przyjdzie alert z datą i godziną wykonania zdjęcia, informacją GPS o miejscu, w którym podjęto próbę cyknięcia nagiego selfika oraz pikselową miniaturę zdjęcie (które według Tone Mobile nie jest przechowywane na żadnym innym urządzeniu lub serwerze).

 

źródło: soranews24.com, www.gq.com
czytane: 1687

bezpieczeństwojaponiaochronaselfiesmartfonzdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top