Quantcast

adplus-dvertising

04.10.2020

Koniec snu na jawie – Android 11 oficjalnie rezygnuje z obsługi Daydream VR

Google oficjalnie wyłącza obsługę platformy Google Daydream VR w najnowszej odsłonie swojego systemu Android 11. Kilka lat temu wydawało się, że ten projekt odniesie większy sukces, ale z każdym miesiącem znikał on z centrum uwagi, a teraz dowiadujemy się, że obsługa aplikacji Daydream oficjalnie zakończy się na Androidzie 11. Co de facto oznacza koniec tej platformy.

Aplikacja Daydream VR nie będzie już obsługiwana przez Google i może nie działać poprawnie na urządzeniach z Androidem 11, choć w sklepie Google Play może występować wiele aplikacji innych firm, stworzonych pod kątem Daydream. Prawdę mówiąc ten krok musiał nastąpić, zwłaszcza, że od ubiegłego roku były pewne sygnały wskazujące na odejście od platformy. Platformy Daydream VR nie obsługiwał już zeszłoroczny Pixel 4, a międzyczasie Google zaprzestał również sprzedaży zestawu słuchawkowego Daydream View VR.

Google tłumaczy, że bardziej zainwestował w tworzenie środowisk AR, w tym Live View dla Map Google. Mówiąc o tym, wiele nowych telefonów ostatnio dodało obsługę usług Google Play dla AR, umożliwiając tym urządzeniom korzystanie z funkcji AR na wyższym poziomie.

źródło: Verge
czytane: 395

GoogleplatformaVirtual RealityVR

Komentarze

top