Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Kto jest najniebezpieczniejszym celebrytą online?

27.10.2019

Kto jest najniebezpieczniejszym celebrytą online?

Gwiazda „Gilmore Girls” Alexis Bledel to, według McAfee, najbardziej niebezpieczna celebrytka w internecie w 2019 roku. Raport McAfee ujawnia, które gwiazdy generują najbardziej niebezpieczne wyniki wyszukiwania w Stanach Zjednoczonych – czyli takie, które mogłyby narazić konsumentów na wejście na zainfekowane strony internetowe, pobranie złośliwego oprogramowania i inne ryzykowne działania w sieci. Gwiazdy w pierwszej dziesiątce to głównie kobiety – aktorki i artystki.

Po raz trzynasty McAfee zbadał, które słynne osoby generują najbardziej ryzykowne wyniki, które potencjalnie mogą narazić ich fanów na złośliwe strony internetowe i wirusy. Alexis Bledel („Gilmore Girls”, „Opowieść podręcznej”) została uznana za najniebezpieczniejszą celebrytkę w internecie przez McAfee. Na drugim miejscu znalazł się James Corden,  prowadzący talk show, a następnie gwiazda „Game of Thrones” Sophie Turner (nr 3), aktorka Anna Kendrick (nr 4), Lupita Nyong (nr 5), gwiazda SNL i talk-show Jimmy Fallon (nr 6), mistrz sztuk walki Jackie Chan (nr 7), gwiazdy muzyki Lil Wayne (nr 8) i Nicki Minaj (nr 9) i wreszcie aktorka Marvela Tessa Thompson (nr 10).

Internauci, chcąc zaspokoić swoją obsesję związaną z celebrytami, tracą czujność i korzystają z każdego dostępnego źródła, które może dostarczyć im najnowszych plotek lub nagrań. Wykorzystują to cyberprzestępy, zwabiając ich na złośliwe strony internetowe, które mogą instalować złośliwe oprogramowanie lub kraść dane osobowe i hasła.

źródło: McAfee
czytane: 2599

bezpieczeństwocelebryciinternet

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top