Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Które gry uzależniają najbardziej?

26.01.2020

Które gry uzależniają najbardziej?

Gry komputerowe to chyba jedna z najbardziej uzależniających „używek” naszych czasów. Najbardziej podatne na to uzależnienie są kobiety, osoby szukające pracy oraz osoby bezrobotne, które wcale pracy nie szukają. A które tytuły są najbardziej uzależniające?  Odpowiedzi udzieliło badanie przeprowadzone na dużą skalę przez Clutch.

Czy to już uzależnienie?

Często o dobrych grach mówi się, że uzależniają. Ale jest różnica między intensywnym graniem a faktycznym uzależnieniem. A niemal oficjalnie jest to już jednostka chorobowa. Uzależnienie od gier wideo zostanie uwzględnione przez Światową Organizację Zdrowia w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-11, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2022 r. Osoba uzależniona od gier nie może funkcjonować w normalnym społeczeństwie i unika wszelkiej odpowiedzialności, by móc po prostu grać dalej.

Najbardziej uzależniające tytuły

Serwis Clutch wybrał 17 najpopularniejszych gier spośród 1570 tytułów i poprosi graczy o wypełnienie zmodyfikowanego testu Greenfield Video Game Addiction Test. 27.8% ankietowanych uzyskało wynik wskazujący na oznaki uzależnienia. Najbardziej uzależniającą grą okazał się Minecraft – jego wynik to 37,9 punktów. Na drugim miejscu znalazła się gra Red Dead Redemption, która uzyskała 36 punktów. Na następnych miejscach znalazły się takie tytuły jak For Honor, Overwatch i GTA V.

Badanie ujawniło wiele ciekawych rzeczy o graczach. Na przykład to, że spośród wszystkich respondentów, którzy ukończyli 18 lat i byli graczami Minecraft, 50% z nich jest wciąż utrzymywanych przez rodziców.  Pełne badanie Clutch znajdziecie tutaj.

źródło: Somagnews, Clutch
czytane: 5933

badaniegryuzależnienie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top