Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » LeEco to nie tylko smartfony – konkurencja dla Tesli

12.08.2016

LeEco to nie tylko smartfony – konkurencja dla Tesli

LeEco to chiński producent znany przede wszystkim z produkcji smartfonów, które potrafią wiele, a kosztują stosunkowo niedużo. – Ale LeEco to jednocześnie ogromne chińskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się również innymi branżami. Firma właśnie ogłosiła, że rozpoczyna budowę ogromnej fabryki elektrycznych samochodów we wschodnich Chinach.

Przedsiębiorca zamierza wyłożyć kwotę 12 miliardów juanów (ok. 1,8 miliarda dolarów), a fabryka miałaby docelowo produkować 400 tys. samochodów rocznie. Fabryka LeEco umiejscowiona w mieście Hangzhou, położonym w prowincji Deqing ma powstawać w dwóch fazach. Przy czym LeEco nie jest jedyną firmą spoza branży motoryzacyjnej, która zainteresowała się samochodami hybrydowymi, czy elektrycznymi. Nagły boom na tego rodzaju konstrukcje został spowodowany w Chinach przez nowe przepisy liberalizujące przepisy dotyczące tego rodzaju działalności. Mocno zanieczyszczone działalnością przemysłową Chiny chcą bezboleśnie przełączyć się z paliw kopalnych na elektryczność.

Fabryka samochodów elektrycznych jest częścią większego projektu „Eco Experience Park”, którego koszt wyniesie w sumie 20 miliardów juanów. Projekt zakłada dodatkowo budowę parku rozrywki oraz kompleksów biurowych i infrastruktury dla pracowników. Nie podano terminu zakończenia prac.


LeSee – koncepcyjny samochód elektryczny LeEco; fot. Electrek

Oświadczenie LeEco mogło być spodziewane. Producent już wcześniej pokazał koncept autonomicznego elektrycznego samochodu LeSee z karoserią o futurystycznym kształcie. Dodatkowo dzięki partnerstwu z Faraday Future, Chińczycy będą produkowali swoje samochody w fabryce położonej niedaleko Las Vegas.


LeSee – koncepcyjny samochód elektryczny LeEco; wideo: Electrek, YouTube

źródło: Reuters
czytane: 2880

ekologiasamochód elektryczny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top