Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » LG UltraGear GP9 – pierwszy głośnik zaprojektowany specjalnie dla graczy

31.08.2021

LG UltraGear GP9 – pierwszy głośnik zaprojektowany specjalnie dla graczy

Głośnik UltraGear GP9 to pierwszy w historii produkt audio z oferty LG, zaprojektowany specjalnie do gamingu. Stanowi idealne uzupełnienie oferowanych przez LG monitorów klasy premium UltraGear. Akcesorium gwarantuje proste sterowanie, pełną kompatybilność z komputerami PC i najnowszymi konsolami, a także stylowy, ale dyskretny design. Już we wrześniu produkt dotrze na główne rynki całego świata – począwszy od Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych. W drugiej połowie września trafi również do sprzedaży w Polsce.

LG Gaming Speaker 01.jpg

Nowe urządzenie jest pierwszym rozwiązaniem audio LG dla graczy. Nowy głośnik został wyposażony w zastrzeżoną przez LG technologię 3D Gaming Sound. Obejmuje ona specjalnie zaprojektowany algorytm HRTF dostosowujący słyszalne odgłosy do gatunku gry. Oznacza to doświadczanie precyzyjnego wirtualnego brzmienia przestrzennego bez uciążliwego zestawu słuchawkowego.

Głośnik GP9 został wyposażony także w funkcję Game Genre Optimizer z dwoma trybami:

  • FPS (dla pierwszoosobowych gier akcji)
  • RTS (dla gier z gatunku RTS, wyścigów i in.).

Dzięki obsłudze słuchawek DTS:X głośnik LG UltraGear potrafi dostarczać wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1.

Co więcej, GP9 to jedyny w swoim rodzaju głośnik gamingowy z funkcją „voice chat”, która pozwala użytkownikom łatwiej – bez odrębnych zestawów słuchawkowych i mikrofonów – komunikować się z rywalami. Wbudowane mikrofony wykorzystują algorytm eliminacji echa – potrafi on odróżnić głos uczestnika od dźwięków wirtualnych i pochodzących z otoczenia.

LG Gaming Speaker 03.jpg

LG UltraGear posiada certyfikację Hi-Res Audio, która gwarantuje niedoścignioną jakość dźwięku. Co więcej, ma wbudowany przetwornik Hi-Fi Quad DAC (ES9038PRO), spotykany zazwyczaj w sprzęcie audio z najwyższej półki. Głośnik ma oświetlenie RGB, które potrafi emitować nawet 16,8 miliona kolorów. Głośnik jest kompatybilny z komputerami PC oraz konsolami.

UltraGear utrzymany jest w spójnej, jednolitej estetyce. Powinien zmieścić się między nóżkami podstawy monitora. Doskonale komponuje się zatem z szybkimi monitorami gamingowymi LG UltraGear. Jednak model GP9 równie dobrze pasuje do dowolnego wyświetlacza. Jego „taktyczne” czarne, matowe wykończenie i dyskretne metalowe elementy znakomicie prezentują się w zestawieniu z każdym urządzeniem w dowolnym pomieszczeniu.

źródło: LG
czytane: 856

gaminggłośnikLGUltraGear

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top