Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Motocyklowy „must have” – wideorejestrator Mio MiVue M760D

28.03.2021

Motocyklowy „must have” – wideorejestrator Mio MiVue M760D

2020 rok z pewnością należał do motocyklistów. Gwałtowanie rozprzestrzeniający się wirus COVID-19 spowodował, że coraz więcej Polaków zamieniło transport publiczny na auto lub na motocykl, Według raportu przygotowanego przez KPMG I ZPM w 2020 Polacy zarejestrowali o 14,2 % więcej motocykli niż w 2019, co oznacza, ze na polskich drogach pojawi się co najmniej 22 tysięcy więcej tego typu pojazdów.

Do niedawna dla motocyklistów jednym sposobem rejestracji trasy była kamera sportowa z własnym akumulatorem, montowana na kask motocyklowy. Jednak wbudowana bateria mocno ograniczała czas pracy, a kamera nagrywała tylko przód trasy, co nie pozwalało otrzymać pełnego obrazu sytuacji na drodze. Rozwiązaniem tej sytuacji jest Mio MiVue M760D – pierwszy wideorejestator dla motocyklistów, montowany na motocyklu i korzystający bezpośrednio z jego zasilania.

Co więcej, urządzenie ma dwie kamery: jedną nagrywającą przód trasy, a drugą rejestrującą wszystko to, co dzieje się za motocyklem. Jest to niezwykle przydatne na przykład w momencie wypadku. Niejednokrotnie to właśnie nagrania z wideorejestratorów decydują o tym,  kto zawinił na drodze oraz czy  uczestnik  wypadku otrzyma zwrot kosztów  powypadkowej naprawy. Za wyrazisty i płynny obraz nagrania odpowiada wysokiej jakości optyka wraz z przysłoną f/1.6 i kątem widzenia 130 stopni oraz matryca Sony STARVIS CMOS .

Producent zadbał również o to, by model mógł nagrywać z równie wysoką jakością nagrania w warunkach przy niedostatecznej ilości oświetlenia. Za sprawa autorskiej technologii nagrań nocnych Mio Night Vision Pro nagrania podczas szarówki, w nocy czy w tunelu nie są problemem. Mio MiVue M760D nagrywa rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę, dodatkowo posiada moduł GPS, który zapisze datę, godzinę i lokalizację rejestracji, co pozwoli użyć nagrania jako wiarygodnego dowodu. Warto dodać, że kamera Mio MiVue M760D posiada wbudowany moduł Wi-Fi, który pozwala synchronizować ją ze smartfonem. Urządzenie jest odporne na warunki atmosferyczne, w pełni wodoszczelne i przystosowane do pracy w temperaturach od -10 do 60 stopni Celsjusza. Urządzenie zawiera również kartę pamięci o pojemności 32 GB.

źródło: Mio
czytane: 909

Mionagrywaniewideorejestrator

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top