Quantcast

adplus-dvertising

31.07.2021

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha dla dziecka

Zegarek to często jeden z pierwszych elektronicznych gadżetów, wybieranych przez najbliższych na prezent dla dziecka. Najczęściej są to smartwatche, które mimo niewielkich rozmiarów, swoimi możliwościami potrafią zaskoczyć zarówno kilkulatka, jak i rodzica. To już nie tylko narzędzie do nauki odczytywania godziny, ale zaawansowany technologicznie produkt. Przed wyborem najlepszego modelu dla naszej pociechy warto więc sprawdzić, jakie rozwiązania softwarowe, ułatwiające życie, można w nich znaleźć.

Zawsze w zasięgu – wbudowany moduł GPS

Aby mieć dziecko zawsze w zasięgu firma Garett Electronics w modelach Garett KIDS MORO 4G oraz Garett KIDS SUN 4G umieściła wbudowany moduł GPS. Smartwatch pozwala na bieżąco weryfikować współrzędne geograficzne, w jakich znajduje się nosząca go osoba. W każdej chwili można sprawdzić, gdzie faktycznie znajduje się syn lub córka.

Kolejnym rozwiązaniem, znajdującym się w oferowanych przez Garett modelach, jest GEOogrodzenie – da ono szybką odpowiedź na pytanie, czy młody członek rodziny nie oddalił się zbytnio od domu. Wystarczy, że w  aplikacji określi się obszar, w których osoba z zegarkiem może się poruszać. Gdy go opuści, aplikacja w smartfonie zakomunikuje ten fakt i opiekunowie będą mogli w porę zareagować na zaistniałą sytuację.

Audio monitoring i SOS

Inną interesującą opcją w modelach Garett KIDS MORO 4G oraz Garett KIDS SUN 4G jest możliwość aktywowania w dowolnym momencie zdalnego audio monitoringu. Dzięki temu rodzic może sprawdzić, co dzieje się w otoczeniu dziecka i czy jest bezpieczne. Warto też zwrócić uwagę na wbudowany w urządzeniu przycisk SOS. Jest to element, który bez wątpienia powinien znaleźć się w każdym urządzeniu, przeznaczonym dla najmłodszych. Gdy dziecko będzie potrzebować wsparcia rodzica wystarczy, że wciśnie przycisk aktywujący alarm, a zegarek automatycznie nawiąże połączenie telefoniczne kolejno ze wskazanymi wcześniej numerami. Dodatkowo w Garett KIDS MORO 4G oraz Garett KIDS SUN 4G istnieje możliwość przesłania zdjęcia otoczenia, aby opiekun miał pełen obraz sytuacji, w jakiej znalazła się jego pociecha.

 

Solidne wykonanie

Decydując się na zakup zegarka dla malucha, trzeba brać pod uwagę jego wytrzymałość i wodoszczelność. Dzięki normie IP66 lub IP67 deszcz czy nawet kontakt z wodą nie stanowi żadnego zagrożenia dla smartwatcha. Nie można również zapomnieć, iż w okresie dorastania gust szybko się zmienia, dlatego warto wybrać taki model, którego wygląd będzie można modyfikować. Jednym z pomocnych rozwiązań jest z pewnością możliwość wymiany paska w smartwatchu.

źródło: Garett
czytane: 155

dziecigarettGarett KIDS MORO 4GGarett KIDS SUN 4Gsmartwatchsmartwatch dla dzieci

Komentarze

top