Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Najjaśniejszy i największy telewizor OLED od Sony w przedsprzedaży w Polsce

21.05.2021

Najjaśniejszy i największy telewizor OLED od Sony w przedsprzedaży w Polsce

Obok modelu OLED 4K HDR BRAVIA XR MASTER Series A90J trudno przejść obojętnie. Nie tylko z uwagi na trudną do zapamiętania nazwę. Sony chwali się, że jest to najjaśniejszy i największy telewizor OLED w ofercie i nie ma osoby, na której 83-cale naszpikowane najnowszymi technologiami nie zrobiły wrażenia. Równie wielkie wrażenie może zrobić cena – za 28999 złotych można kupić dobry, relatywnie młody używany samochód.

Telewizor OLED 4K HDR BRAVIA XR MASTER Series A90J 83″, należący do rodziny BRAVIA XR wyposażony jest w nowy procesor Cognitive Processor XR, naśladujący działanie ludzkiego wzroku i słuchu przy zastosowaniu zupełnie nowych technik przetwarzania, wykraczających poza tradycyjną sztuczną inteligencję. Oto niektóre z nich:

  • Pixel Contrast Booster – wzmacnia kolory i kontrast w jasnych fragmentach, ukazując w obrazie naturalne odcienie, większą głębię, subtelne faktury i kontrastową, głęboką czerń.
  • X-Motion Clarity  – zawsze ostry i wyraźny obraz, zwłaszcza podczas dynamicznych i szybkich scen.
  • TRILUMINOS – dzięki tej technologii, paleta barw generowanych przez telewizor jest znacznie szersza.
  • funkcje interpolacji, które pozwalają przekształcić każdy materiał do rozdzielczości 4K i nadać mu realistyczny wygląd. Dzieje się to za sprawą procesora X1 Ultimate, technologia 4K X-Reality PRO oraz technologia Object-based Super Resolution.
  • Acoustic Surface Audio – głośnikiem staje się cały ekran. Do wytwarzania dźwięku służy innowacyjny, wibrujący siłownik ukryty za ekranem. Dzięki niemu dialogi, odgłosy scen akcji dobiegają z miejsca, w którym ta akcja się toczy — a nie z dolnych głośników.
  • S-Force Front Surround – technologia, która przetwarza sygnał wejściowy, by zasymulować obecność wielu głośników efektu przestrzennego i zapewnić większe emocje.
  • HDR Remaster – technologia ta odpowiada za odpowiednie ustawienie kontrastu poszczególnych elementów przedstawionych na ekranie. Dzięki temu, że są one analizowane pojedynczo, zyskujesz doskonałą głębię oraz jakość obrazu. Wszystkie detale są wyraźnie od siebie oddzielone, a Ty zachowujesz komfort oglądania ciemnych scen, na przykład odgrywanych nocą lub podczas deszczu.
  • Voice Zoom – poprawia słyszalność głosu ludzkiego bez zwiększania głośności, najbardziej przydatna przy oglądaniu wiadomości i programów dokumentalnych.

Telewizor A90J jest także atrakcyjną propozycją dla graczy. Obsługuje szereg funkcji standardu HDMI 2.1, takich jak 4K 120 kl./s, VRR czy ALLM, dzięki czemu po podłączeniu konsoli nowej generacji zapewnia płynność gry i dużą szybkość reakcji.

Dostępność

Przedsprzedaż telewizora OLED 4K HDR BRAVIA XR MASTER Series A90J 83″ w zestawie ze słuchawkami WH1000XM4 i WF1000XM3 potrwa do 6 czerwca. Model ten można już zamawiać w sklepach Media Expert, Sony Centre, RTV Euro AGD i in.

źródło: Sony
czytane: 754

4KbraviaHDRnowośćoledprzedsprzedażSonytelewizor

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top