Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Najpopularniejsze gry świata – w co najczęściej graliśmy podczas pandemii

22.07.2020

Najpopularniejsze gry świata – w co najczęściej graliśmy podczas pandemii

W ciągu ostatnich miesięcy gry wideo zyskały na popularności w niewiarygodnym stopniu – od epickich gier RPG fantasy, poprzez napędzane adrenaliną strzelanki, po symulatory sportowe. Które tytuły odnotowały największy wzrost popularności od czasu wprowadzenia obostrzeń? A które są ulubionymi tytułami w skali globalnej? Aby dowiedzieć się, które gry interesowały nas najbardziej w ciągu ostatnich kilku miesięcy, serwis Compare The Market obliczył wzrost wyszukiwań w Google niektórych najpopularniejszych gier od początku blokady.

Gry, które zaczęły nas interesować podczas pandemii

Zacznijmy od gier, które najbardziej zyskały na popularności w ciągu ostatnich miesięcy.  Na pierwszym miejscu znalazła się gra iRacing (PC), która zanotowała skok popularności o 242% i ogromny wzrost liczby graczy. iRacing to wyścigi – gra symulacyjna, która istnieje od ponad dekady. Podobno prawdziwi kierowcy z Formuły 1 i NASCAR używają jej do organizowania wirtualnych mistrzostw. Gra miała ponad 60 000 nowych subskrypcji w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, czyli najwięcej w ciągu roku od jej premiery. Na następnym miejscu  jest Terraria (PC, PS4, Xbox One, Switch, PS3, Xbox 360, Wii U, PS Vita, 3DS), która zarejestrowała wzrost o 173%. To sandboksowa gra platformowa, określana jako dwuwymiarowa wersja popularnego Minecrafta. Została wydana przez niezależne studio Re-Logic na platformę Microsoft Windows oraz później na konsole Xbox 360, PlayStation Vita, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Xbox One. Pierwszą trójkę zamyka gra sportowa NBA 2K20 (PC, PS4, Xbox One, Switch) – tutaj wzrost wyniósł 86% wzrost. To symulator koszykówki, który od maja sprzedawany był w bardzo obniżonej cenie, co przełożyło się na duży wzrost popularności.

Najpopularniejsze gry w poszczególnych krajach

Nieco inaczej wyglądają statystyki gier, które otrzymały średnio najwięcej wyszukiwań w Google w każdym kraju w marcu i kwietniu. Na tej podstawie sporządzono mapę prezentującą, która gra była ulubioną grą każdego kraju w okresie pandemicznych obostrzeń. Tutaj bezsprzecznie wygrywa Roblox, który można nazwać najpopularniejszą grą świata.

 

Oczywiście tylko dlatego, że obecnie prawie 14-letnia gra była najczęściej wyszukiwaną grą podczas pandemii, nie musi to oznaczać, że była to gra, w którą graliśmy najczęściej. Biorąc pod uwagę niezmiennie popularne tytuły, takie jak Apex Legends i Fortnite, a także wydania 2020, takie jak Call of Duty: Warzone i Animal Crossing: New Horizons, jest bardziej niż prawdopodobne, że nawet jeśli Roblox był najczęściej wpisywany w pasku wyszukiwania w Google, niekoniecznie był tytułem, w który faktycznie najczęściej graliśmy.

źródło: Compare The Market
czytane: 12466

COVID-19Googlegrypandemiapopularnośćstatystyki

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top