Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Nauka przez zabawę – robot mTiny dla najmłodszych

25.10.2019

Nauka przez zabawę – robot mTiny dla najmłodszych

mTiny to programowalny robot marki Makebloc, skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Ten sympatyczny robot  zmienia naukę kodowania w zabawę, a dodatkowo pomaga ćwiczyć logiczne myślenie,  rozwija umiejętności rozwiązywania problemów, uczy dzieci rozpoznawania oraz wyrażania uczuć. Robot znajduje się w ofercie firmy Solectric GMBH Polska.

Robot mTiny

Dotknij i koduj

Planowanie zadań, które ma wykonać robot odbywa się poprzez ułożenie specjalnych kart kodu na dowolnej płaskiej powierzchni. Następnie dziecko dotyka karty dedykowanym długopisem-kontrolerem, przekazując w ten sposób robotowi instrukcje i polecenie do wykonania. Robot mTiny na bieżąco podąża za wyznaczanymi zadaniami. Co ważne, kodowanie robota odbywa się za pomocą kontrolera, bez użycia tabletu czy smartfona. Robot porusza się po interaktywnej macie/mapie tematycznej. mTiny po najechaniu na dany puzzle odczytuje go i od razu reaguje, np. tańcząc, mrugając oczami czy wydając dźwięki. Dołączona do zestawu książeczka podpowiada ciekawe scenariusze zabawy.

Nauka poprzez zabawę z robotem mTiny

Kolorowe maty tematyczne, efekty dźwiękowe, różnorodne wyrazy twarzy robota i łatwa interakcja typu „dotknij i koduj”, sprawiają że dziecko bawiąc się zestawem mTiny ćwiczy logiczne i samodzielne myślenie oraz rozwija umiejętności rozwiązywania problemów. Taka forma nauki jest dużo przyjemniejsza, niż tradycyjne metody. Robot może przybrać różne postacie np. psa lub kurczaka. W zestawie znajduje się też specjalny kontroler, karty kodowe oraz puzzle do tworzenia interaktywnych tras, po których porusza się robot. W zestawie znajduje się również książeczka z zadaniami oraz akcesoria do dekoracji programowalnego przyjaciela. Cały zestaw mTiny kosztuje 749 zł.

robot mtiny

źródło: informacja prasowa
czytane: 1893

interaktywna zabawkakodowanienaukarobotzabawa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top