Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Note 7 – nadszedł dzień, gdy stanie się cegłą

08.12.2016

Note 7 – nadszedł dzień, gdy stanie się cegłą

Dopiero co w jednym z serwisów branżowych mignęła mi rewelacja, że głównym przyczyną wybuchowego temperamentu Samsunga Galaxy Note 7 było zbyt ciasne upakowanie baterii i powodowana tym kompletna nieodporność na mechaniczne nadwyrężanie obudowy (wiecie – wkładanie do kieszeni dżinsów, siadanie na smartfonie itd, itp), a tymczasem ostatnie postępowanie producenta zdaje się temu przeczyć.

Samsung dziś, tj. 8.12.2016 ogłosił, że będzie rozpowszechniał aktualizację oprogramowania, która wyłączy kompletnie jakąkolwiek komunikację radiową w Note 7 – WiFi, Bluetooth, sieci komórkowe, NFC. Innymi słowy sprawi, że ci, którzy jeszcze Note 7 posiadają, staną się właścicielami gustownego przycisku do papieru z funkcją odtwarzacza audio i wideo. Żeby było ciekawiej, gdzieś umknęła mi informacja, że niedawna wcześniejsza aktualizacja ograniczyła pojemność baterii Note 7 do 60% nominalnej.

Akcja ma miejsce w Kanadzie i jest anonsowana przez regionalny oddział producenta, ale – jak się domyślam – prawdopodobnie zostanie rozszerzona na cały świat. Samsung pisze: Pomiędzy 7 a 15 grudnia gorąco zachęcamy wszystkich naszych klientów nadal używających Note 7 do zwrotu w miejscu zakupu, w celu wymiany na inne urządzenie lub zwrotu pieniędzy. Jesteśmy w stałym kontakcie z użytkownikami Note 7, by przypominać im o konieczności zwrotu urządzenia, ale każdego dnia będziemy przypominać za pomocą wiadomości push o dezaktywacji urządzeń…”

Bluetooth i WiFi zostaną wyłączone 12 grudnia. Modem – 15 grudnia. Szkoda. Note 7 w Kanadzie i w Stanach nie można w tej chwili już sprzedawać, czy nawet podarować. W końcu został oficjalnie wycofany z rynku, jako urządzenie niebezpieczne dla użytkownika. Właściwie już można mu nadać tytuł czarnego kruka na rynku urządzeń mobilnych. Aż żałuję, że nie zdobyłem wcześniej jednego.

Wszystko oczywiście po to, by zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo. To zrozumiałe. Wśród tych, którzy świadomi niebezpieczeństwa celowo pozostawili sobie Note 7, nadal zapewne jest kilka osób, które nie mają pojęcia, że ich smartfon może okazać się tykająca bombą zegarową. Ci pierwsi powinni pamiętać, że kolejne aktualizacje coraz bardziej ograniczają możliwości urządzenia oraz, że narażają siebie, ale również i innych, jeśli paradują publicznie z wybuchowym smartfonem.

– A taką miałem nadzieję, że będzie moim następnym smartfonem. Serio, szkoda.

źródło: Newswire Canada
czytane: 7072

galaxySamsung

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top