Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Nowa generacja ZX Spectrum z udaną zbiórką na Kickstarterze

17.08.2020

Nowa generacja ZX Spectrum z udaną zbiórką na Kickstarterze

ZX Spectrum Next Issue 2 to nowa wersja brytyjskiego komputera z lat 80. XX wieku. Na Kickstarterze trwa zbiórka, która ma na celu zebranie funduszy na wyprodukowanie kilku tysięcy egzemplarzy kolejnej odsłony ZX Spectrum – potrzebne środki zebrano w ciągu pięciu minut od rozpoczęcia kampanii, obecnie cel finansowania został już kilkukrotnie przekroczony. Projekt wsparło ponad 3200 osób, a łącznie uzbierano już ponad 1 135 000 funtów. A do końca akcji na Kickstarterze zostały jeszcze 24 dni.

 

 

Issue 2 to zaktualizowana wersja wcześniejszego ZX Spectrum Next, który został sfinansowany za pośrednictwem Kickstartera w 2017 roku. Wyprodukowano ponad 3000 sztuk tej wersji, z których ostatnia została dostarczona na początku tego roku. Zarówno model Next, jak i Next Issue 2 zostały zainicjowane przez londyńskiego dewelopera Henrique Olifiers, współzałożyciela producenta gier Bossa Studios.

ZX Spectrum Next Issue 2 ma zawierać ulepszone podzespoły: szybszy procesor, dwa razy więcej pamięci i tryb wysokiej rozdzielczości – choć jego moc obliczeniowa jest bliższa oryginałowi niż nowoczesnym komputerom z wyższej półki. Pozwoli graczom używać oryginalnych kaset z grami – jeśli chcą – zamiast jedynie emulować gry za pomocą oprogramowania.

 

źródło: Kickstarter
czytane: 1501

Kickstarterkomputer

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top