Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Nowy format muzyczny – 360 Reality Audio od Sony

16.10.2019

Nowy format muzyczny – 360 Reality Audio od Sony

W najbliższych dniach na rynku zadebiutuje system dźwięku Sony 360 Reality Audio. Format ten jest oparty na technologii obiektowego dźwięku przestrzennego, dzięki której zapewnia intensywne wrażenia przy słuchaniu.

Dzięki technologii obiektowego dźwięku przestrzennego twórcy i wykonawcy muzyki mogą rozmieszczać w sferycznej przestrzeni głosy wokalistów, chórki i dźwięki instrumentów, przypisując im informacje o położeniu. Słuchacze nagrań w formacie 360 Reality Audio będą całkowicie otoczeni dźwiękami, tak jak podczas występów muzycznych na żywo. Nowy format opracowano we współpracy z instytutem Fraunhofer IIS, wchodzącym w skład jednej z największej europejskich organizacji wspierających badania stosowane. Będzie on zgodny z międzynarodowym, otwartym standardem dźwięku MPEG-H 3D Audio i zoptymalizowany do strumieniowej transmisji muzyki.

Biblioteka około 1000 utworów w nowym formacie w wykonaniu takich artystów, jak Billy Joel, Bob Dylan i Pharrell Williams pojawi się w ofercie czterech serwisów streamingowych: Amazon Music HD, Deezer, nugs.net i TIDAL.

Odpowiednie warunki do słuchania nagrań 360 Reality Audio zapewnią początkowo słuchawki i głośniki bezprzewodowe.

  • Słuchawki: wrażenia dźwiękowe 360 Reality Audio można uzyskać w słuchawkach większości producentów, o ile są one połączone ze smartfonem Android™/iOS z zainstalowaną aplikacją partnerskiego serwisu streamingowego.
  • Głośniki: wymagany jest system głośnikowy z dekoderem formatu muzycznego 360 Reality Audio, wieloma jednostkami głośnikowymi i technologią przetwarzania sygnału. Do odtwarzania kompatybilnych utworów z serwisu Amazon Music HD należy używać urządzeń Echo Studio.

źródło: Sony
czytane: 1657

głośnikimuzykasłuchawkiSony

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top