Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » OpenBionics – tania proteza z drukarki 3D

15.10.2015

OpenBionics – tania proteza z drukarki 3D

Jest taka grupa ludzi, którzy z pewnością mają drogę otwartą do nieba. Należą do nich pasjonaci pracujący często za darmo albo pół-darmo, żeby pomóc najbardziej potrzebującym. OpenBionics to inicjatywa open-source powstała, by zająć się projektowaniem i produkcją protez ręki. Protez, które mają być wielokrotnie tańsze od obecnej propozycji rynkowej.

Stawiają na niską cenę, lekkość, modułową budowę, proste materiały i łatwość powielania. Jedna z proponowanych przez nich mechanicznych rąk kosztuje poniżej 100$ i waży mniej niż 200 gramów, zaś druga – proteza antropomorficzna – kosztuje poniżej 200$ i waży mniej niż 300 gramów. Członkowie OpenBionics działają na podstawie licencji w wersji Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0).

Jak to działa? Czujniki protezy umieszczone na ramieniu zbierają impulsy wywołane przez napięcie mięśni i przekładają je na ruchy palców. Wydaje się proste, ale wymaga jednak od osoby noszącej protezę sporo wysiłku włożonego w naukę sterowania. Zasada jest podobna jak w ogólnodostępnych protezach – te jednak są trudniej dostępne, a przy tym wielokrotnie droższe.

Proteza dłoni OpenBionics

Proteza dłoni OpenBionics

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej albo skorzystać z repozytorium plików niezbędnych do zreplikowania rąk zaprojektowanych przez tych zapaleńców, zapraszam na stronę internetową OpenBionics. Poniżej zaś możecie obejrzeć krótkie wideo z prezentacją technologii, którego autorem jest Vocativ

źródło: OpenBionics
czytane: 5468

drukarka 3d

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top