Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » OPPO dba o zrównoważoną przyszłość – czas na podsumowanie

26.04.2021

OPPO dba o zrównoważoną przyszłość – czas na podsumowanie

OPPO nie rzuca słów na wiatr. W ubiegłym roku podjęła się określonych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju –  poprawy jakości życia użytkowników, pracowników i społeczeństwa, a także działania wpływające na środowisko – teraz przyszedł czas na rozliczenie. Czy udało się wcielić w życie misję marki „Technology for Mankind, Kindness for the World”?

OPPO działa w trosce o zrównoważony ekosystem

Osiągnięcia OPPO w zakresie zrównoważonego rozwoju zostały zweryfikowane przez jednego z najbardziej zaufanych dostawców usług testowych TÜV Rheinland, w oparciu o międzynarodowe standardy. Dowodzi to, że OPPO stale pracuje nad gospodarką obiegową, która skupia się na wykorzystaniu zrównoważonych materiałów i zminimalizowanie generowanych z nich ilości odpadów. OPPO stosuje obecnie zrównoważone procesy produkcyjne, obejmujące m.in. projektowanie, pakowanie i modernizację w kierunku przetwarzania materiałów. W rezultacie, TÜV Rheinland certyfikował również wyniki firmy w zakresie zrównoważonego zarządzania zasobami i redukcji emisji.

Zrównoważony ekosystem OPPO

Działania OPPO doprowadziły do wielu przełomowych osiągnięć w 2020 roku. W zakresie designu produktów udało się nie tylko zmniejszyć wagę opakowania smartfonów, ale i ilość użytego w nim plastiku. Firma w ubiegłym roku o ponad 1/4 zmniejszyła zużycie wody i o kilkanaście procent zużycie energii. Ponadto zmniejszono całkowitą ilość odpadów oraz pośrednią emisję gazów cieplarnianych. To jednak nie wszystkie działania producenta, bowiem postawiono również na łatwiejszą naprawialność urządzeń (stosując konstrukcje modułowe)  oraz przedłużenie ich żywotności poprzez bezpłatne aktualizacje systemu i oprogramowania.
To wciąż nie wszystko, co OPPO zrobiło dla środowiska i zrównoważonego rozwoju. W ramach swojego wkładu w gospodarkę cyrkularną, pod względem masy, w 2020 roku OPPO poddało recyklingowi 13 razy więcej produktów w porównaniu z rokiem 2019. Dodatkowo firma zaczęła stosować większą ilość materiałów odnawialnych, przy czym tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu stanowiły 35% materiałów zawartych w komponentach smartfonów.
OPPO.jpg

Inne inicjatywy producenta

W obliczu pandemii Covid-19 OPPO zmobilizowało zasoby, aby zapewnić pomoc i wsparcie na całym świecie. m. in. w Tajlandii, OPPO przekazało ponad 20 000 masek N95 dla pracowników medycznych szpitala Siriraj w Bangkoku i rozdało zestawy medyczne do ponad 13 szpitali w całym kraju.
OPPO wspiera również społeczności i kulturę na całym świecie poprzez inicjatywy takie jak program Campus Global Emerging Artists Project Renovators (Renovators). W 2020 roku OPPO uruchomiło drugi program Renovators, zapewniając platformę dla 3000 studentów ze 150 najlepszych uniwersytetów na całym świecie, aby uwolnić ich twórczą wyobraźnię.
OPPO, poza własnymi inicjatywami odpowiedzialności społecznej, współpracuje również z dostawcami w celu realizacji projektów zrównoważonego zarządzania i budowania bardziej zrównoważonego ekosystemu. Na przykład, zgodnie z kodeksem postępowania OPPO Social Responsibility Code of Conduct, firma nie współpracuje z dostawcami, którzy postępują niezgodne z prawem lub stosują nieetyczne praktyki, w tym zachowania monopolistyczne, łapówkarstwo czy korupcję.

źródło: OPPO
czytane: 805

ochrona środowiskaoppo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top