Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Panasonic Toughbook 55 – elastyczny notebook klasy semi-rugged

12.09.2019

Panasonic Toughbook 55 – elastyczny notebook klasy semi-rugged

Panasonic zaprezentował nowy model notebooka klasy semi-rugged, Toughbook 55. Przypomina standardowy biznesowy notebook, ale zapewnia wyższą wytrzymałość na warunki zewnętrzne: zapewnia podwyższony stopień ochrony przed wnikaniem pyłu i wody (IP53), zniesie upadek z wysokości do 91 cm (MIL-STD810H) i może pracować w temperaturach od -20°C do + 60°C. Jest lekki (2,08 kg), smukły (32,8 mm) i łatwy w przenoszeniu, a jego bateria pozwala na pracę do 20 godzin bez ładowania.

Parametry

Urządzeni jest wyposażone w głośniki stereo (92 dBA), 10-punktowy ekran pojemnościowy i jasny, czytelny ekran. Wyposażony jest w czterordzeniowy procesorowi Intel Core i5 vPro 8. generacji. Ma 8 GB pamięci RAM (opcjonalnie do 64 GB) i 256 GB SSD (opcjonalnie 512 GB, 1 TB, OPAL256, OPAL512, OPAL1TB). Dostępne interfejsy obejmują dwa porty USB 3.1.1, USB 3.1 typu C PD, HDMI, LAN, gniazdo micro SDXC i opcjonalnie złącze anten zewnętrznych Dual Path Through. Możliwości komunikacyjne urządzenia zwiększa Bluetooth 5.0, obsługa sieci WLAN z dwupasmową siecią bezprzewodową Intel AC-9560 oraz systemów pozycjonowania Galileo i GPS w Europie, GLONASS w Rosji i Beidou w Chinach przy użyciu opcjonalnego ublox-NEO-M8N.

Personalizacja notebooka

Toughbook 55 to także urządzenie, które zapewnia wysoką elastyczność – użytkownicy będą mogli dostosować urządzenie do różnych zadań będąc w terenie poprzez Touchbook Universal bay oraz gniazdo rozszerzeń. Notebook pozwoli zwiększyć możliwości grafiki, dodać czytnik Smart Card, dodatkową pamięć lub napęd DVD lub Blu-Ray w prosty sposób za pomocą nowego dodatku Toughbook Universal Bay. Ponadto przednie gniazdo rozszerzeń można wykorzystać do zintegrowania czytnika linii papilarnych, RFID, zwykłego czytnika Smart Card lub do dodania drugiej baterii. Przy zakupie klient może również spersonalizować 3 dodatkowe porty, takie jak VGA, True Serial i do wyboru: czwarte wejście USB, drugi port GLAN lub wzmocniony port USB 2.0.

Dostępność i cena

Panasonic Toughbook 55 jest dostępny od września 2019 r. w 3 wersjach: HD, Full-HD i Full-HD Touch Screen. Jego cena zaczyna się od 1988 euro.

źródło: informacja prasowa
czytane: 1786

notebookPanasonicToughbook

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top