Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Parrot Pot – doniczka, która podleje kwiaty za Ciebie

17.10.2016

Parrot Pot – doniczka, która podleje kwiaty za Ciebie

Parrot Pot to doniczka, która automatycznie podlewa kwiaty, a równocześnie potrafi zmierzyć i przeanalizować kluczowe czynniki dla wzrostu rośliny.

Dzięki czterem wbudowanym czujnikom, Parrot Pot w czasie rzeczywistym i z wyjątkową precyzją zmierzy dane niezbędne do utrzymania rośliny w dobrej kondycji. Czujniki sprawdzają stan nawilżenia gleby, ilości nawozu, temperatury otoczenia i intensywności światła.

Dane te, co 15 minut są zapisywane i co dwie godziny wysyłane do Parrot Cloud, gdzie są poddawane analizie za pomocą algorytmów.
Porady i ostrzeżenia dotyczące rośliny są wysyłane za pomocą aplikacji Parrot Flower Power. Doniczka Parrot Pot podpowie, kiedy dodać nawóz lub przenieść roślinę do pomieszczenia z optymalnym oświetleniem.

Doniczką, a właściwie jej funkcjami, można sterować przez Bluetooth Low Energy, za pomocą specjalnej aplikacji na smartfonie lub tablecie. Użytkownik wybiera tryb automatycznego podlewania, zapewniając odpowiedni poziom nawodnienia rośliny. Można także jednym kliknięciem zadecydować kiedy ma się zacząć podlewanie. Gdy dioda w doniczce Parrot Pot miga na zielono, trzeba uzupełnić zbiornik na wodę. Informacja o tym jest również wysyłana poprzez aplikację do smartfona, czy tabletu. Dioda miga na czerwono, gdy baterie zaczną się wyczerpywać (powolne miganie) lub wystąpi problem z systemem nawadniania (szybkie miganie). Gdy doniczka Parrot Pot jest niepodłączona do aplikacji Parrot Flower Power, samoistnie nawadnia roślinę stosując średnie parametry nawadniania, odpowiednie dla większości roślin.

Aplikacja Parrot Flower Power pokazuje trzy progi nawodnienia:
– obecny próg nawodnienia rośliny (badany na poziomie wilgotności gleby)
– osiągnięty próg nawodnienia po podlaniu rośliny (badany na poziomie wilgotności gleby)
– szacowana ilość godzin przed kolejnym nawodnieniem (gdy próg zostanie osiągnięty).


Parrot Pot jest „inteligentną” doniczką do użycia zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz. Działa w zakresie temperatur od -5 stopni do + 55 stopni Celsjusza. Doniczka jest wyposażona w 2,2-litrowy zbiornik wody i system nawadniania, który został rozmieszczony w czterech różnych punktach dla kompleksowego nawadniania rośliny.
Aby osiągnąć najwyższą wiarygodność czujników jak i systemu automatycznego nawadniania Parrot Pot, Parrot polegał na doświadczeniu i wiedzy uniwersytetów, botaników oraz naukowców. Doniczka Parrot Pot została przetestowana w realnych i ekstremalnych warunkach przez Centrum Badawcze Uniwersytetu w Wageningen w Holandii oraz Centrum Ogrodnicze na Uniwersytecie Waszyngtona w USA.
Ponad 150 doniczek Parrot Pot zostało przetestowanych w różnych odstępach czasu, według wymaganych kryteriów. Testom zostały też poddane m.in. następujące rośliny: pomidor, bazylia, drzewo oliwne, drzewo cytrusowe, fikus.

Dostępne kolory: popielaty, ceglasty, biała porcelana.
Cena 149 euro

Na podstawie materiałów prasowych
czytane: 3763

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top