Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Pełna ochrona antybakteryjna w nowych telefonach marki CAT

20.04.2021

Pełna ochrona antybakteryjna w nowych telefonach marki CAT

Wiecie, że telefony komórkowe w naszych kieszeniach są 10 razy brudniejsze niż deska sedesowa? Z badań opublikowanych w 2017 roku w akademickim czasopiśmie medycznym Germs wynika, że na smartfonach znajduje się ponad 17 000 szczepów bakterii. Wykazały one również, że telefony komórkowe w naszych kieszeniach są 10 razy brudniejsze niż deska sedesowa.

Według WHO mogą być one potencjalnymi nosicielami bakterii i wirusów, które z łatwością mogą przenosić się na skórę użytkownika. Dbanie o higienę zawsze było istotne, ale w pandemicznych czasach zaawansowana ochrona przed drobnoustrojami jeszcze istotniejsza. Na ten aspekt postawiła firma CAT w swoich najnowszych urządzeniach – w smartfonie Cat S42 H+ (Hygiene Plus Innovation) oraz wielofunkcyjnym telefonie Cat B40.

W modelu CAT S42 H+ każdy zewnętrzny komponent obudowy nie tylko spełnia wojskowe standardy wytrzymałości, ale dzięki technologii Biomaster zawiera także jony srebra. Dzięki temu pomaga w zwalczaniu bakterii i innych drobnoustrojów. Aktywna substancja Biomaster spełnia wymogi międzynarodowej normy ISO 22196 – hamuje replikację komórek bakteryjnych o ponad 80 proc. w ciągu 15 minut i o 99,9 proc. w ciągu 24 godzin. Co więcej, smartfon ma certyfikat ochrony klasy IP68 i IP69. Urządzenie można więc bez obaw wielokrotnie myć w ciepłej wodzie z mydłem. Wytrzymuje aż do 3 000 przetarć wybielaczem. Pozytywnie przeszedł też testy odporności na alkohol pod ciśnieniem i kontakt z rzeczywistymi mieszaninami chemicznymi, takimi jak środki do dezynfekcji rąk.

Cat B40 jest wielofunkcyjnym telefonem 4G, który oferuje klasę ochrony IP68 i IP69 oraz technologię Hygiene Plus Innovation: wszystkie komponenty zewnętrzne zawierają środek przeciwbakteryjny na bazie jonów srebra. Niezwykle skutecznie zwalcza on drobnoustroje. Aktywna substancja spełnia wymogi normy ISO 22196.

Oba telefony wejdą do sprzedaży już pod koniec kwietnia. Cat S42 H+ dostępny będzie w cenie 269 euro, a model Cat B40 w cenie 79,90 euro poprzez stronę www.catphones.com oraz inne punkty sprzedaży.

źródło: CAT
czytane: 594

catIP68smartfontelefon

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top