Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Płatności cyfrowe 2020 pod znakiem urządzeń ubieralnych

24.12.2020

Płatności cyfrowe 2020 pod znakiem urządzeń ubieralnych

Gotówka odchodzi do lamusa, a portfele zastępują nam różne formy płatności elektronicznych, począwszy od przelewów, blików i płatności kartą po zupełnie nowe i coraz to ciekawsze metody płatności, np. z wykorzystaniem urządzeń ubieralnych. Do 14% w 2020 roku wzrósł odsetek internautów dokonujących transakcji za pomocą smart zegarków, np. Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay czy Fitbit Pay. W przypadku młodych osób, w wieku 25-34 lat ten odsetek wynosi już 24%.

Rok 2020 jest zdecydowanie rokiem płatności elektronicznych. To „zasługa” pandemii, która wymusiła ograniczenie transakcji gotówkowych, a także wzrastające zainteresowanie zakupami online, zapewniające wygodę, oszczędność czasu i bezpieczeństwo, a także szeroki asortyment produktów, dostępnych już często tylko online. Polacy uwielbiają transakcje zbliżeniowe – nawet przed pandemią byliśmy pod tym względem powyżej średniej europejskiej. Płatności elektronicze polubiliśmy jeszcze bardziej wraz z podniesieniem limitów transakcji, nie wymagających podawania PIN-u, co znacznie ułatwiło płatność przy pomocy smartfonów i smartwatchy.

Więcej informacji i danych na temat płatności cyfrowych znaleźć można w raporcie na stronie Izby Gospodarki Elektronicznej (https://bit.ly/Platnosci_cyfrowe_2020). Raport powstał na podstawie badania zrealizowanego przez Mobile Institute metodą CAWI – responsywnych ankiet internetowych. Badanie przeprowadzone zostało w dniach 6-12.11.2020. Zebrano 2413 odpowiedzi. Dane są reprezentatywne dla internautów w Polce pod względem struktury płci, wieku i wielkości miejsca zamieszkania.

źródło: Izba Gospodarki Elektronicznej
czytane: 936

gotówkaNFCopaskiplikpłatnościraportsmartwatche

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top