Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » QuietComfort, Sport i trzy nowe modele Frames – słuchawkowe i okularowe nowości od BOSE

22.09.2020

QuietComfort, Sport i trzy nowe modele Frames – słuchawkowe i okularowe nowości od BOSE

Firma BOSE zaprezentowała kilka nowych modeli słuchawek bezprzewodowych QuietComfort oraz sportowych modeli okularów przeciwsłonecznych z rewolucyjną technologią Bose Open Ear Audio oraz najmniejszym, najcieńszym i najmniej widocznym systemem głośników Bose, jakie kiedykolwiek powstały.

BOSE QuietComfort Earbuds — przede wszystkim redukcja szumów

Bezprzewodowe słuchawki douszne Bose QuietComfort Earbuds mają 2,5 cm długości, a każda waży 8,5 g – mimo kompaktowych rozmiarów skutecznie wyciszają lub maskują niepożądane i dźwięki z otoczenia. Zastosowano w nich nowe końcówki StayHear Max, które zapewniają miękkie i komfortowe, ale dokładane uszczelnienie oraz szereg mikrofonów do wykrywania i mierzenia szumu. Wraz z maleńkimi przetwornikami, system reaguje precyzyjnym, równym i przeciwstawnym sygnałem w czasie krótszym niż ułamek milisekundy.

Na uwagę zasługuje też jakość dźwięku – słuchawki nie emitują irytujących „podbić” w wybranych częstotliwościach, wiernie reprodukują oryginalne nagrania, dostarczają bogatego i mocnego basu, niezależnie od poziomu głośności. Podczas rozmów słuchawki oddzielają głos od otoczenia i podmuchów wiatru, dzięki czemu konwersacja będzie bardziej zrozumiała.

Nowe słuchawki douszne QuietComfort zapewniają łącznie 18 godzin słuchania – 6 godzin po pełnym naładowaniu i dodatkowe 12 godzin w etui ładującym. Mają matowe wykończenie z metalicznymi i błyszczącymi akcentami oraz są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: Triple Black i Soapstone. Słuchawki QC Earbuds są dostępne za 1 199 złotych – przedsprzedaż już się rozpoczęła.

BOSE Sport Earbuds —  dopasowanie i jakość dźwięku

To sportowa wersja słuchawek słuchawki Bose QuietComfort Earbuds. Ma zapewnić wysoką jakość dźwięku i niewielkie rozmiary. Zostały zoptymalizowane pod kątem wydajności, komfortu, dopasowania, łatwości sterowania oraz trwałości i niezawodności.

Każda słuchawka zawiera całkowicie nowy system akustyczny wykorzystujący wysokowydajny przetwornik, opatentowany projekt portu i zoptymalizowany pod względem głośności korektor, zapewniający niesamowitą wydajność. Earbuds przyczepione się do końcówek StayHear Max. Połączone, „blokują” się w miejscu, umożliwiając wykonywanie szerokiego wachlarza ćwiczeń bez obaw o ucisk czy drgania słuchawek.

Nowe sportowe słuchawki douszne od Bose oferują do 5 godzin pracy na baterii oraz etui ładujące, które zapewnia do 10 godzin dodatkowego czasu odtwarzania. Występują w wariantach Triple Black, Baltic Blue i Glacier White. Wyceniono j na 899 złotych.  Regularna sprzedaż rozpocznie się 5 października, ale można już zamawiać je w przedsprzedaży.

Warto dodać, że obydwa modele korzystają z Bluetooth 5.1 i nowej metody przesyłania danych, aby zmniejszyć liczbę przerw. Oba modele zostały zbudowane z myślą o trwałości i mają stopień ochrony IPX4 – są odporne na pot i wodę. Każdy z nich wyposażono w proste, dotykowe elementy sterujące dla najczęściej używanych poleceń, takich jak odtwarzanie i wstrzymywanie, odbieranie i kończenie połączeń oraz dostęp do osobistego asystenta. Do obu modeli dołączone są zapasowe, miękkie silikonowe końcówki StayHear Max w trzech rozmiarach.

BOSE Frames – połączenie najwyższej jakości audio i okularów przeciwsłonecznych

Firma uzupełniła też portfolio o 3 nowe modele Bose Frames. Każdy z nich to stylowe okulary przeciwsłoneczne i najwyższej jakości słuchawki połączone w jednym rewolucyjnym urządzeniu. Pierwsze modele z tej serii wprowadzono w 2018 roku – Alto i Rondo. Teraz dołączają do nich Tempo, Tenor i Soprano – wszystkie wycenione na 1199 złotych.

Nowe Frames Tempo, Tenor i Soprano zyskały szkła polaryzacyjne, redukujące do 99% szkodliwego promieniowania UV. Wyglądem nie ustępują natomiast nawet najbardziej cenionym na świecie markom okularów przeciwsłonecznych. Umieszczone w nich słuchawki nie blokują kanału słuchowego, a ich kompaktowe systemy audio są dyskretnie osadzone w każdym z zauszników – bez dodatkowych elementów, widocznych śrub, szwów czy perforacji. Co więcej, masa całości nie przekracza 50 gramów.

Bose Frames Tempo zapewniają najlepszą wydajność spośród gamy urządzeń Frames. Zostały zaprojektowane specjalnie do treningów na świeżym powietrzu – takich jak jazda na rowerze, bieganie czy wspinaczka. bezprzewodowo łączą się z telefonem, umożliwiając strumieniowe przesyłanie muzyki, odbieranie i wykonywanie połączeń oraz korzystanie z asystenta głosowego. Dzięki zastosowanej technologii ich dźwięk jest bogatszy i wyraźniejszy niż w przypadku poprzednich modeli, ale może być także bardzo dyskretny, a dzięki precyzyjnie skonfigurowanym systemom głośników (22-milimetrowe przetworniki szerokopasmowe są osadzone przy obu skroniach), rozmowy są pozornie izolowane w bańce dźwiękowej, dlatego inni nie będą mogli ich słyszeć.

Słuchawki wykonane są z trwałej, lekkiej i elastycznej odmiany nylonu – TR90, sprostają ekstremalnym temperaturom i treningom w najcięższych warunkach. W modelu Tempo zastosowano też specjalnie zaprojektowane, sprężynowe zawiasy i zapewniających dodatkową stabilność końcówek zauszników z termoplastycznego elastomeru – TPE. Pomyślano też o noskach. Dostępne są aż trzy kształty. Pozwoli to zapewnić przyczepność na najwyższym poziomie.

Frames Tempo zostały zaprojektowane z myślą o wytrzymałości. Pasują do większości kasków, są odporne na działanie potu, warunki atmosferyczne, zarysowania i pęknięcia. Do tego czas pracy na baterii wynosi do 8 godzin. Ładowanie odbywa się przy użyciu znajdującego się w zestawie klasycznego kabla USB-C. Soczewki są wykonane z poliwęglanu o przepuszczalności światła widzialnego na poziomie 12%.

Frames Tenor i Soprano to natomiast modele z jeszcze lepszą akustyką i ciekawym wzornictwem, dedykowane do codziennego użytku. Oba modele zostały wyposażone w opatentowaną technologię Open Ear Audio oraz najmniejsze, najcieńsze i najmniej widoczne systemy głośników Bose, jakie kiedykolwiek powstały. Tenor to mniejszy model z kwadratowymi soczewkami, zaś Soprano jest subtelnym kocim okiem. Całą elektronikę udało się schować w zausznikach, w tym dwa 16-milimetrowe głośniki.

Bose Frames Tenor i Soprano są odporne na zarysowania i pęknięcia, a zasilana niestandardową ładowarką Pogo-Pin, wzmocniona bateria pozwala na słuchanie muzyki aż przez 5,5 godziny. Okulary w zależności od modelu posiadają wymienne soczewki: lustrzany niebieski i srebrny dla modelu Tenor, różowy i fioletowy dla Soprano. Zostały też wyposażone w zaawansowaną funkcję wychwytywania głosu.

źródło: Bose
czytane: 1110

Bosesłuchawkisłuchawki bezprzewodowe

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top