Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Najpopularniejsze, najczęściej oglądane, z największą liczbą polubień – rekordy w serwisach społecznościowych w 2020 roku

17.01.2021

Najpopularniejsze, najczęściej oglądane, z największą liczbą polubień – rekordy w serwisach społecznościowych w 2020 roku

Aktywny udział w mediach społecznościowych był jednym ze sposobów, aby przetrwać miesiące covidowej izolacji. Dzięki temu w 2020 roku serwisom społecznościowym udało się pobić wiele rekordów. Oto niektóre z nich:

  • konto, które najszybciej uzyskało milion followesów na Instagramie

Ten rekord należy do Ruperta Grinta, który w listopadzie umieścił swój pierwszy post prezentujący córeczkę aktora, Wednesday G. Grant. Aktoz znany z Harry’ego Pottera osiagnął milion obserwujacych w cztery godziny i minutę, pobijając wcześniejszy rekord, należący do Sir Davida Attenborough.

 

 

  • tweet, który uzyskał najwięcej polubień

e wrześniu rodzina Chadwicka Bosemana poinformował o jego śmierci na Twitterze. Aktor znany z roli Czarnej Pantery od czterech lat walczył z nowotworem, ale informacja o stanie jego zdrowia nigdy nie została upubliczniona. Pośmiertny tweet z jego konta uzyskał oszałamiające 7 500 000 polubień.

 

  • pierwsza osoba ze 100 milionami followersów na TikToku

Ten rekord należy do 16-letniej Charli D’Amelio, która pierwsze wideo w serwisie udostępniła w maju 2019 roku. A niecały rok później, w kwietniu 2020 roku, została pierwszą osobą, która uzyskała 50 milionów followersów. Natomiast od 22 listopada 2020 może pochwalić się kolejnym rekordem – pierwszej osoby, która uzyskała 100 milionów followersów na TikToku. Jest najmocniej obserwowaną osobą na TikToku – udostępnia głównie filmiki z tańcem i poruszaniem ustami do muzyki. Jej konto możecie znaleźć tutaj.

 

 

  • najczęściej oglądane wideo w ciągu 24 godzin

Tutaj aż trzy rekordy należą do koreańskiego zespołu BTS i singla z 2020 roku pod tytułem „Dynamite”. Wideo uzyskało najwięcej odsłon w ciągu 24 godzin na YouTube’ie, był najczęściej odtwarzanym globalnie teledyskiem na YouTube (w 24 godziny) oraz najczęściej odtwarzanym teledyskem stworzonym przez grupę K-pop (w 24 godziny).

 

To tylko część rekorsów – można tu jeszcze wspomnieć o najbardziej lubianym DJ-u na Facebooku – to David Guetta. Z kolei najczęściej oglądanym wideo na YouTube’ie jest piosenka Pinkfong „Baby Shark Dance„, która 2 listopada zanotowała 7 042 967 886 odsłon.

źródło: Guiness World Record
czytane: 1698

Facebookmedia społecznościowerekordtiktoktwitterYouTube

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top