Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Robot EuGenius pracował na wrocławskim lotnisku

04.04.2016

Robot EuGenius pracował na wrocławskim lotnisku

Robot ma 1,5 metra wysokości i waży 60 kilogramów. Ma wbudowany komputer i ponad 20 napędów. Został zaprojektowany specjalnie do miejsc obsługi. Dlatego nie tylko mówi (również w językach obcych) i odpowiada na pytania, lecz także gestykuluje i ma sugestywną mimikę.

Co robił na wrocławskim lotnisku? Przeszedł całą ścieżkę, jaką przechodzą pasażerowie: był najpierw w hali ogólnodostępnej, następnie przeszedł kontrolę bezpieczeństwa, a na końcu był w hali dla odlatujących. Ponieważ pojawił się w Prima Aprilis, to nie tylko rozmawiał z pasażerami, lecz także żartował z nimi i zachęcał do robienia wspólnych zdjęć. Informował również o nowym rozkładzie lotów, m.in. polecając połączenia na Wyspy Kanaryjskie, do Grecji czy Alicante.

EuGenius spodobał się pasażerom, ponieważ szybko wchodził w interakcję, co na lotnisku jest niezbędne. Podróżni mieli z nim naturalny kontakt. Robot pojawił się u nas tylko na jeden dzień, ale niewykluczone, że będzie wracał częściej – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. EuGenius został zaprojektowany przez firmę General Robotics działającą we Wrocławskim Parku Technologicznym. Podobny robot pracuje już w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie.

źródło: PRexpert. Zdjęcia: Port Lotniczy Wrocław
czytane: 4354

lotnictwopodróżerobotsamolotWrocław

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top