Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Sony Ericsson powróci? Może… na rynek opasek!

15.02.2018

Sony Ericsson powróci? Może… na rynek opasek!

Pamiętacie telefony Sony Ericsson? Było wiele kultowych modeli tej marki, do dziś z rozrzewnieniem wspominam mojego W910… To już nie wróci – ale może powróci współpraca obu firm!

Nie liczyłbym na wielki comeback marki Sony Ericsson, ale obie firmy znów współpracują – i to na dość ciekawym polu. Obaj producenci opracowują koncepcję nowej, inteligentnej opaski. Nie byłby to jednak fitnessowy krokomierz, jakich na rynku mnóstwo. Sony pracuje z Ericssonem nad opaską dla diabetyków – urządzeniem, które w prosty, wygodny i bezinwazyjny sposób monitorowałoby poziom glukozy we krwi.

Sprzęt mierzyłby też oczywiście inne parametry organizmu, jak choćby puls czy aktywność. Urządzenie ma również mieć możliwość alarmowania, gdy któryś z parametrów przekroczy zadane normy. Co więcej, sprzęt ma działać samodzielnie, bez korzystania z łączności poprzez smartfon. W tym celu w opasce będzie stosowany układ LTE-M/Cat-M1 firmy Altair .

Rozwiązanie to potwierdził w jednym z wywiadów Izumi Kawanishi, szef Sony Mobile. Powiedział, że czip Altaira jest energooszczędny i tani, a przy tym wystarczająco mały, by móc trafić do komfortowego urządzenia noszonego.  Między innymi dzięki tej wypowiedzi informacja o przygotowywanej przez obie firmy opasce wypłynęła szerzej w świat…

Niestety, na razie nie mamy jakichkolwiek informacji na temat samego produktu, nie znamy również  jego specyfikacji – ale wiemy, że będzie on prezentowany podczas targów MWC, już za kilka dni. Może jeszcze nie w formie gotowego do sprzedaży urządzenia, ale raczej jako konceptu – ale jednak.

 

źródło: Wareable
czytane: 3714

EricssonopaskismartbandsmartwatchSonyWearwearables

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top