Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Sony zapowiada linię telewizorów Bravia XR z nowym procesorem i Google TV

07.01.2021

Sony zapowiada linię telewizorów Bravia XR z nowym procesorem i Google TV

Europejski odddział Sony poinformował o wprowadzeniu do oferty pierwszych na świecie telewizorów wyposażonych w innowacyjny procesor Cognitive Processor XR naśladuje działanie ludzkiego mózgu, by zapewnić widzom nieznaną dotąd intensywność wrażeń. To  nowa seria telewizorów o nazwie Bravia XR, którą będą tworzyły modele LED 8K MASTER Series Z9J, OLED MASTER Series A90J i A80J oraz LED 4K X95J i X90J.

Jeszcze bardziej inteligentny procesor

„Mózgiem” nowej serii BRAVIA XR jest procesor Cognitive Processor XR. Naśladuje on działanie ludzkiego wzroku i słuchu przy zastosowaniu zupełnie nowych technik przetwarzania. Człowiek oglądający przedmioty nieświadomie skupia uwagę na pewnych punktach. Procesor Cognitive Processor XR dzieli ekran na wiele stref i wykorzystuje inteligencję poznawczą do ustalenia, gdzie w obrazie znajdują się takie „punkty koncentracji uwagi”. W przeciwieństwie do standardowej sztucznej inteligencji, która rozdzielnie wykrywa i analizuje kolor, kontrast, detale i inne elementy obrazu, nowy procesor Cognitive Processor XR może kompleksowo analizować szereg elementów, podobnie jak ludzki mózg. W rezultacie każdy element jest korygowany w powiązaniu z pozostałymi, a cała scena wygląda spójnie i naturalnie — czego nie zapewni standardowa sztuczna inteligencja.

Analizując sygnał, układ Cognitive Processor XR może też ustalić położenie źródła dźwięku, a następnie idealnie dostosować dźwięk do obrazu na ekranie. Procesor przekształca też każdy sygnał audio w dźwięk przestrzenny 3D, tworząc wciągające, bardziej realistyczne pole dźwiękowe. Niespotykane dotąd możliwości przyswajania, analizy i rozumienia dużych ilości danych pozwalają zoptymalizować każdy piksel, klatkę i scenę, by ostatecznie wygenerować najbardziej realistyczny obraz i dźwięk w historii Sony.

Najważniejsze cechy i funkcje linii BRAVIA XR

  • platforma BRAVIA CORE opracowana we współpracy z Sony Pictures Entertainment (SPE) jest fabrycznie zainstalowana we wszystkich modelach BRAVIA XR i pozwala oglądać wybrane pozycje z najnowszej oferty SPE i klasycznego repertuaru [4], jak również najbogatszą kolekcję treści IMAX Enhanced (dalsze informacje na temat tej współpracy: https://www.sony.net/bravia-core)
  • usługa Google TV, która łączy filmy, programy telewizyjne i telewizję na żywo z aplikacji i subskrypcji użytkownika i porządkuje je specjalnie dla niego. Użytkownik może korzystać z rekomendacji, dodawać zakładki do programów i filmów, umieszczając je na jednej liście rzeczy do obejrzenia. Zawartość tej listy można nawet uzupełniać z telefonu lub laptopa, używając wyszukiwarki Google.
  • wszystkie telewizory BRAVIA XR będą zgodne z funkcjami standardu HDMI 2.1, takimi jak 4K 120 kl./s, zmienna częstotliwość odświeżania (VRR, Variable Refresh Rate), automatyczny tryb małego opóźnienia (ALLM, Auto Low Latency Mode) i eARC. Obsługa wyższych rozdzielczości i szybkości klatek idealnie sprawdzi się w grach nowej generacji.
  • nowy procesor Cognitive Processor XR zapewnia nie tylko najlepszą w swojej klasie jakość obrazu, lecz także nadzwyczajny dźwięk, uzyskiwany dzięki technologii Sound-from-Picture Reality. Technologia ta dopasowuje położenie źródła dźwięku do zawartości obrazu, co przekłada się na wyjątkowy realizm wrażeń.
  • dzięki funkcji obsługi głosowej z wolnymi rękami wbudowanej w telewizory Sony Google TV można odłożyć na bok pilot i głosowo wyszukiwać materiały rozrywkowe, uzyskiwać odpowiedzi na pytania, obsługiwać telewizor i sterować urządzeniami inteligentnego domu. Wystarczy powiedzieć na przykład „Hej Google, włącz telewizor” albo „Hej Google, co mam obejrzeć?”
  • współpraca z inteligentnymi głośnikami z Asystentem Google i asystentem Amazon Alexa.
  • Przekaz zamysłu twórcy – w nowych telewizorach nie zabraknie trybu Netflix Calibrated Mode, który zapewnia studyjną jakość przy oglądaniu seriali z serwisu Netflix, technologii IMAX Enhanced, umożliwiającej remastering obrazu i dźwięku IMAX, oraz trybu IMAX Enhanced Mode. Rezultat to w pełni zoptymalizowane odtwarzanie materiałów filmowych.

źródło: Sony
czytane: 1023

braviaprocesorSonytelewizory

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top