Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Spotify podsumowuje 2020 rok – najpopularniejsza muzyka i podcasty

03.12.2020

Spotify podsumowuje 2020 rok – najpopularniejsza muzyka i podcasty

Grudzień to tradycyjnie miesiąc wszelkich podsumowań i rankingów. Na początku miesiąca swoje zestawienie opublikował serwis Spotify. Spotify Wrapped pokazuje, czego słuchaliśmy w 2020 roku – które piosenki, albumy i podcasty znalazły się w globalnym zestawieniu?

Najpopularniejsi artyści

Najpopularniejszym artystą (według liczby streamów w serwisie) jest portorykański raper Bad Bunny, zajmuje pierwsze miejsce z ponad 8,3 miliardami streamów w 2020 roku. Jego album YHLQMDLG, wydany pod koniec lutego, jest również na pierwszym miejscu w zestawieniu najpopularniejszych albumów. Na drugim miejscu jest Drake, dalej J Balvin, Juice WRLD oraz The Weeknd.

Wśród wokalistek największą popularnością cieszyła się, drugi rok z rzędu, Billie Eilish. Na drugim i trzecim miejscu są Taylor Swift i Ariana Grande, kolejne pozycje zajmuje Dua Lipa i Halsey.

Najpopularniejsze piosenki

Piosenką, która była najczęściej odtwarzana w Spotify, jest pt. Blinding Lights wykonywana przez The Weeknd (1,6 mld odtworzeń). Na drugim miejscu jest Tones And I z piosenką Dance Monkey, a na trzecim Roddy Ricch i The Box. Czwartym najczęściej streamowanym utworem jest Roses – Imanbek Remix (Imanbek i SAINt JHN), a na piątym miejscu znalazła się piosenka Don’t Start Now w wykonaniu Duy Lipy.

Najpopularniejsze albumy

Pierwsze miejsce zajmuje album Bad Bunny YHLQMDLG z ponad 3,3 mld odtworzeń, dalej znalazł się album The Weeknd After Hours oraz Hollywood’s Bleeding, który firmuje Post Malone.  Kolejne miejsca znajmuje Harry StylesFine Line oraz Dua Lipa  z albumem Future Nostalgia. 

Najpopularniejsze podcasty

Na dokładkę serwis Spotify przeanalizował, które podcasty cieszyły się największą popularnością w ciągu ostatniego roku są to: 

  1. The Joe Rogan Experience
  2. TED Talks Daily
  3. The Daily
  4. The Michelle Obama Podcast
  5. Call Her Daddy

źródło:
czytane: 1024

podsumowanieSpotify

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top