Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Super bezpieczny smartfon za kilkanaście tysięcy dolarów

14.06.2016

Super bezpieczny smartfon za kilkanaście tysięcy dolarów

Ile wydalibyście na telefon, który teoretycznie ma zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa? Cóż, jeśli należycie do tych najbogatszych, to już za ok 14 tysięcy możecie nabyć Solarin, produkt izraelsko-brytyjskiej firmy Sirin Labs. Podobno to Rolls-Royce wśród smartfonów i ma zagospodarować miejsce, które kiedyś należało do smartfonów BlackBerry w zakresie bezpieczeństwa danych. Określany jest jako najbezpieczniejszy telefon świata.

Pod względem specyfikacji Solarin dorównuje zeszłorocznym flagowcom, ale nie to jest w nim najważniejsze. O specyfikacji później – najpierw trzeba podkreślić, że urządzenie spełnia wojskowe standardy bezpieczeństwa w zakresie poufności rozmów i danych. Znalazł się tu system szyfrowania stworzony we współpracy z firmami Zimperium i Koolspan – wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES an poziomie chipu i aktywowany jest przyciskiem z tyłu obudowy. W trybie bezpiecznym funkcjonalność urządzenia ogranicza się do prowadzenia rozmów i wysyłania wiadomości.

sirin3

Smartfon z frontu ma 5,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 2560×1440 pikseli, zaś w jego wnętrzu pracuje Qualcomm Snapdragon 810, grafika Adreno 430 i 4 GB pamięci RAM. Na dane i aplikacje przeznaczono aż 128 GB. Nie zabrakło aparatów – główny ma 23 megapiksele i laserowy autofocus, frontowy natomiast 8 megapikseli. Na dodatek sprzęt wyposażony jest w Wi-Fi 802.11ac 2×2 MU-MIMO i obsługuje standard WiGig (802.11ad). Wszystko to pracuje pod kontrolą Androida w wersji 5.1.1. i zasilane jest przez akumulator o pojemności 4040 mAh.

Zakup Solarina będzie wymagał głębokiego sięgnięcia do kieszeni – wyceniono go bowiem na 13 800-15 900 tysięcy dolarów (plus podatek). Ale z drugiej strony nie jest to sprzęt przeznaczony dla przeciętnego obywatela – skorzystają z niego raczej wyżej postawione osoby z rządu czy korporacji. Co nie zmienia faktu, że prawdopodobnie mamy do czynienia z najdroższym smartfonem z systemem Android.

źródło: Sirin Labs, www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/22373-sirin-labs-solarin.html
czytane: 3328

bezpieczeństwosmartfonszyfrowanie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top