Wolverine – film zrodzony z sagi X-Men, skupiający się na postaci Wolverine’a (w tej roli Hugh Jackman). Bohater trafia do Japonii, której nie odwiedzał od II wojny światowej. To tam zanurza się w mroczny świat kontrolowany przez Yakuzę i samurajów. Scenę pogrzebu starego przyjaciela Wolverine’a, pana Yashidy, kręcono w XIV-wiecznej świątyni buddyjskiej Zojoji.

Batman – Początek – kto z nie pamięta epickiej walki Christiana Bale’a z Liamem Neesonem? Ta konfrontacja miała miejsce na lodowcu Vatnajökull w Islandii. To było niebezpieczne, a zarazem piękne miejsce. Choćby z uwagi na fakt, że podczas kręcenia tych scen pękła pokrywa lodowa.

X-Men – szkoła dla mutantów prowadzona przez profesora Charlesa Xaviera to właściwie  Casa Loma – zamek znajdujący się w Toronto (Kanada) i zbudowany w 1914 roku. Dzięki Google Earth można spacerować korytarzami tego pięknego budynku, aby bliżej go poznać i przypomnieć sobie niektóre sceny z filmu.

Wonder Woman – paryskie muzeum Luwr służyło jako miejsce kręcenia wielu filmów, w tym Wonder Woman. To właśnie tam pracuje amazońska księżniczka Diana Prince.

Strażnicy Galaktyki – rozpoznanie scenerii z kosmicznych wypraw może być trudne, ale pierwsze sceny filmu Jamesa Gunna były kręcone na jednym z największych dworców kolejowych w Belgii – Liege-Guillemins. Niezwykła konstrukcja została zaprojektowana przez hiszpańskiego architekta Santiago Calatravę.

Czarna Pantera – jedną z najbardziej zapamiętanych przez wszystkich scen w tym filmie jest koronacja T’Challa (w tej roli wystąpił Chadwick Boseman) na króla Wakandy. Miejscem, które wybrano do jej nakręcenia były wodospady Guerrero, które w rzeczywistości są wodospadami Iguazú, położonymi na granicy argentyńskiej prowincji Misiones i Brazylii.

Superman (1978) – Clark Kent Christophera Reeve’a pracował jako dziennikarz dla Daily Planet. Biura redakcji faktycznie znajdowały się w Daily News Building – budynku w Nowym Jorku, w którym dawniej mieścił się New York Daily News.

Iron Man 2 – Tony Stark (w drugiej solowej przygodzie Roberta Downeya Jr.) cieszy się pudełkiem pączków i kawą w Randy’s Donuts -to kultowy sklep w Los Angeles, którego słynny znak ma prawie siedem metrów wysokości.

Thor: Mroczny Świat – jednym z najbardziej napiętych momentów w tym filmie jest ostateczna bitwa między Thorem a Malekithem. Tutaj można zobaczyć, jak gigantyczny statek kosmiczny ląduje obok XVIII-wiecznego Old Royal Naval College w Londynie.

Avengers: Wojna bez granic – w ostatniej scenie filmu, tuż po tym, jak zniknęła połowa wszechświata, widać Thanosa wyłaniającego się z małej kabiny, aby obejrzeć zachód słońca między górami i polami ryżowymi. To krajobraz tarasów ryżowych w Banaue, wyrzeźbionych w zboczach gór wyspy Luzon (Filipiny).