Quantcast

20.01.2021

Top 10 gamingowych hitów 2020 roku (według sieci MediaMarkt)

Ostatnie miesiące przyniosły długo wyczekiwane premiery gier takich jak Fifa 21 czy  Cyperpunk 2077, które szturmem wbiły się na listy największych sprzedażowych hitów. Przy szalejącej pandemii dodatkowo wzrosło zainteresowanie grami – które więc tytuły sprzedawały się najlepiej w 2020 roku w sieci sklepów MediaMarkt?

Podsumowanie pokazuje nie tylko najgorętsze premiery, ale też kultowe gry, do których gracze chętnie wracają, ale także wskazuje na trendy na rynku gier video, które można obserwować w najbliższych latach.

W 2020 r. najlepiej sprzedającą się grą video w sieci sklepów MediaMarkt była FIFA 21, której premiera odbyła się w październiku minionego roku. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się Cyberpunk 2077 – długo wyczekiwana gra polskiego producenta CD Project RED, znanego m.in. z kultowej już serii o Wiedźminie. Podium zamyka The Last of Us 2 – kontynuacja wielokrotnie nagradzanej, przygodowej gry akcji, w której  bohaterowie próbują za wszelką cenę przetrwać w świecie zniszczonym przez epidemię wywołaną przez pasożytnicze grzyby.

Poniżej zaprezentowane jest pełne zestawienie dziesięciu najchętniej kupowanych gier video w 2020 r. przez klientów sieci sklepów MediaMarkt.

Lp.

Tytułplatforma

1.

FIFA 21mulitplatformowa (Konsole i PC)

2.

CYBERPUNK 2077mulitplatformowa (Konsole i PC)

3.

THE LAST OF US 2tylko konsole SonyPlaystation

4.

ANIMAL CROSSING NEW HORIZONStylko konsole Nintendo

5.

GHOST OF TSUSHIMAtylko konsole SonyPlaystation

6.

Horizon Zero Dawntylko konsole SonyPlaystation

7.

MINECRAFTmulitplatformowa (Konsole i PC)

8.

GOD OF WARtylko konsole SonyPlaystation

9.

THE LAST OF UStylko konsole SonyPlaystation

10.

THE LEGEND OF ZELDA BREATH OF THE WILDtylko konsole Nintendo

źródło: MediaMarkt
czytane: 169

2020gryMediaMarktrankingtop 10zestawienie

Komentarze

top