Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » TP.com za 929 tys. dolarów

30.04.2016

TP.com za 929 tys. dolarów

Najdroższa domena internetowa sprzedana na świecie w lutym zmieniła właściciela za prawie milion dolarów! Na rynku polskim nie było aż takich „przebić” – lutowa „jedynka” to Topla.pl sprzedana za 6,5 tys. zł.

RynekDomen.pl podsumował co działo się na rynku światowym w lutym i okazało się, że było lepiej niż miesiąc wcześniej. Pierwszy adres na liście zmienił abonenta za niemal milion dolarów, podczas gdy styczniowa „jedynka” „poszła” za 235 tys. dolarów. W styczniu doszło tylko do pięciu (ujawnionych) sześciocyfrowych transakcji, natomiast w lutym było ich już siedem.

Niestety, tegoroczne wyniki nieco odstają od zeszłorocznych – na razie w rankingach nie pojawiła się żadna milionowa transakcja. Do wielu tego typu sprzedaży dochodzi na rynku chińskim, jednak wiadomo o tym jedynie z okazjonalnych i nieoficjlanych przecieków.

Ciekawostką jest obecność w zestawieniu nazwy z rozszerzeniem .gl – to domena przypisana do Grenlandii i stosunkowo rzadko pojawiaja się w rankingach. Obecnie jednym z najbardziej znanych adresów z tą końcówką jest Goo.gl – należąca do Google skracarka adresów URL.

RynekDomen zwraca także uwagę na pozycję numer 10. w rankingu non-.com – niemiecką domenę Private-Krankenversicherungen.net, sprzedaną za 13 090 dolarów. Transakcja ta świadczy o „oryginalnych” upodobaniach domenowych klientów z Niemiec. W odróżnieniu od reszty świata cenią oni dywizy przedzielające wyrazy we frazach domenowych. Nie przeszkadza im również długość adresu – co akurat wynika ze specyficznej gramatyki języka niemieckiego, która umożliwia tworzenie nowych pojęć przez łączenie wyrazów (w tym przypadku nazwa domeny oznacza „prywatne ubezpieczenia chorobowe”).

Na rynku polskim lutowe wyniki prezentują się przeciętnie. Najdrożej sprzedana domena to Topla.pl, która zmieniła abonenta za 6,5 tys. zł, w sumie za kwoty powyżej 2 tys. zł w lutym sprzedano pięć domen .pl.

źródło: rynekdomen.pl
czytane: 3805

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top