Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Ulubione postacie z gier wideo – czterdziestolatek na podium

12.10.2020

Ulubione postacie z gier wideo – czterdziestolatek na podium

Są postacie z gier, które wciąż pamiętamy jako zbitek kilku pikseli. Są i takie, które zachwyciły nas doskonałą grafiką i odwzorowaniem szczegółów, a głosów użyczają im najwięksi hollywoodzcy aktorzy. Które z nich lubimy najbardziej?

Jak się okazuje, klasyka rządzi. Tutaj bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Pac-Man, czyli postać, która po raz pierwszy pojawiła się w 1980 roku. Na przestrzeni 40 lat postać Pac-Mana pojawiła się w ponad 30 grach i programach telewizyjnych. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych popularność zdobył inna seria gier, Pokemon. Było tam ponad 150 postaci, ale jedna z nich była szczególnie lubiana. Chodzi oczywiście o Pikachu, który zawsze wyróżniał się z tłumu kieszonkowych stworków – i zajął drugie miejsce wśród najbardziej lubianych postaci. W latach dziewięćdziesiątych pojawiła się też gra Sonic the Hedgehog – charakterystyczny niebieski jeż szybko stał się jedną z najbardziej znanych postaci w grach wideo na świecie. W pierwszej dziesiątce znalazły się też trzy postacie z gier Super Mario. Na 4. miejscu jest Mario, na 7. Yoshi, a na 8. Luigi.

A oto pierwsza pięćdziesiątka naszych ulubionych postaci z gier wideo:

A jak przeprowadzono badanie? Otóż serwis wybrał ponad 200 najpopularniejszych postaci z gier wideo wszechczasów i dla każdej z nich wziął roczną liczbę wyszukiwań w Google według słów kluczowych.

źródło: https://www.mazumamobile.com/blog/gaming/worlds-favourite-video-game-characters/
czytane: 1892

gryPokemonranking

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top