Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Upcykling smartfonów Galaxy – jak wykorzystać nieużywane urządzenia?

22.04.2021

Upcykling smartfonów Galaxy – jak wykorzystać nieużywane urządzenia?

Z okazji przypadającego dziś Dnia Ziemi zalegające w szufladzie smartfony Galaxy dostaną nowe życie – posłużą jako inteligentne domowe urządzenia IoT. Niepotrzebny sprzęt będzie można zmienić m.in. w elektroniczną nianię. To wszystko dzięki inicjatywie Galaxy Upcycling at Home, którą, w wersji beta, wdrożono w USA, Wielkiej Brytanii i Korei.

Galaxy Upcycling at Home

Dzięki niej starsze smartfony Galaxy za sprawą aktualizacji oprogramowania dostaną nowe życie i posłużą użytkownikom jako inteligentne urządzenia IoT. Niepotrzebne urządzenia Galaxy (na razie smartfony z serii S, Note i Z, wprowadzone od 2018. r.) w łatwy sposób będzie można przekształcić m.in. w elektroniczną nianię czy urządzenie do opieki nad zwierzętami. To nie tylko sposób na ograniczenie odpadów elektronicznych, ale też wyjątkowe udogodnienie w życiu codziennym. Posiadacze starych smartfonów zyskają w ten sposób całkowicie nowe funkcje bez konieczności kupowania kolejnych urządzeń.

Czujnik światła, a może sensor dźwięku?

Do zmiany przeznaczenia smartfonu w urządzenie IoT posłuży funkcja SmartThings Labs w aplikacji SmartThings. Za jej sprawą urządzenie zyska m.in. ulepszoną funkcję sterowania światłem. Oznacza to, że smartfonu będzie można używać np. jako czujnika światła. Inna jego funkcja to wykrywanie dźwięków. Inteligentny mechanizm zidentyfikuje dźwięki, takie jak płacz dziecka, szczekanie psa czy pukanie, a następnie wyśle alert z nagraniem na smartfon użytkownika.

 

 

źródło: Samsung
czytane: 620

galaxyIoTSamsung

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top