Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Uważajcie na filmy i seriale nominowane do Złotych Globów

02.03.2021

Uważajcie na filmy i seriale nominowane do Złotych Globów

I nie chodzi tu o nielegalne pobieranie wyróżnionych produkcji, ale o to, że stanowią atrakcyjną przynętę wykorzystywaną przez cyberprzestępców do dystrybucji zagrożeń, stron phishingowych oraz wiadomości spamowych.nW niedzielę odbyła się 78 ceremonia wręczenia Złotych Globów, a wraz z nią rozpoczął się sezon przyznawania wyróżnień w branży filmowej i telewizyjnej w 2021 r. I każde z tych wydarzeń wzbudza zainteresowanie zarówno kinomanów, jak i wszelkiej maści oszustów. 

Do analizy wybrano następujące nominowane produkcje: „Kolejny film o Boracie”, „Emily w Paryżu”, „Ozark”, „Palm Springs”, „Ratched”, „The Crown”, „The Mandalorian”, „Gambit królowej”, „Proces siódemki z Chicago” oraz „Unorthodox”. Badacze z firmy Kaspersky ustalili, że w pierwszych trzech tygodniach stycznia próby infekcji przy użyciu plików kryjących różne zagrożenia podszywające się pod nominowane produkcje dotyczyły najczęściej serialu „The Mandalorian” (68% prób infekcji). Drugie miejsce zajął hit sieci Netflix – serial „Gambit królowej” (11% atakowanych użytkowników), natomiast pierwszą trójkę zamknął serial „Ozark” (6% atakowanych użytkowników).

Eksperci zidentyfikowali również liczne strony phishingowe przygotowane w celu kradzieży danych uwierzytelniających użytkowników. Niektóre z nich żądają podania danych dotyczących karty bankowej w celu potwierdzenia, że dany użytkownik zlokalizowany jest w regionie objętym licencją zasobu online na dystrybuowanie zawartości; inne po prostu przekierowują do zasobów zewnętrznych. W każdym przypadku użytkownik zostaje oszukany, jego dane wydostają się na zewnątrz, a informacje uwierzytelniające zostają skradzione.

źródło: Kaspersky
czytane: 720

cyberzagrożeniadane osobowefilmykradzieżnagrodyNetflixphishing

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top