Quantcast

adplus-dvertising
Strona główna » ciekawostki » Virgin Mobile Polska w rękach Playa

22.04.2020

Virgin Mobile Polska w rękach Playa

Już od 2018 roku wiedzieliśmy, że Virgin Mobile Polska może znaleźć się w rękach Play – teraz stało się to faktem. Fioletowy operator wykupił 100% udziałów Virgin Mobile Polska za 60,7 mln złotych. Jeśli prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyrazi zgodę, Play wchłonie jednego z popularniejszych wirtualnych operatorów w Polsce. Ciekawe, czy w ten sposób marka zupełnie zniknie z rynku, czy może Play przekształci ją w odrębną submarkę.

Warto dodać, że na koniec 2019 roku Virgin Mobile Polska miał ponad 396 tysięcy aktywnych kart SIM, a z tego około 60 tys. numerów korzystało z oferty abonamentowej.

Oto treść komunikatu prasowego:

Nabycie Virgin Mobile Polska przez Play

P4 Sp. z o.o., operator sieci Play i spółka zależna Play Communications S.A., zawarł w dniu 22 kwietnia 2020 r. „Przedwstępną Umowę Sprzedaży i Nabycia Udziałów” dotyczącą nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile Polska Sp. z o.o. od jej wspólników i głównych inwestorów, w tym Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited.

Cena nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile Polska została ustalona na 13,4 mln EUR (60,7 mln PLN). Nabycie zostanie sfinansowane ze środków własnych oraz w oparciu o dostępne Play finansowanie zewnętrzne i przy zamykaniu transakcji będzie podlegało określonym korektom związanym z sytuacją finansową Virgin Mobile Polska.

Nabycie Virgin Mobile Polska wymaga zgody antymonopolowej Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po spełnieniu wszystkich warunków zawieszających, Play poinformuje rynek o zawarciu „Przyrzeczonej Umowy Sprzedaży i Nabycia Udziałów”.

Nabycie Virgin Mobile Polska, uwzględniając koszty integracji oraz przewidywane synergie, powinno mieć pozytywny wpływ na skorygowaną EBITDA oraz wolne przepływy pieniężne dla akcjonariuszy (FCFE) Grupy Play Communications S.A. w ciągu 24 miesięcy od daty nabycia.

źródło:
czytane: 1292

Play

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top